domain-authority

عمر دامنه برای سئو چقدر اهمیت دارد؟

یکی از سؤالات مربوط به سئو که اغلب در انجمن های وب مستر مطرح می شود این است که سن ثبت دامنه برای سئو چقدر مهم است.

به طور کلی ، وب مسترها قبول دارند که سن دامنه می تواند یکی از عوامل رتبه بندی باشد اما نظرات متفاوت است مانند:

  1. به هیچ وجه نمی تواند عاملی باشد.
  2. این می تواند در میلیون ها عامل دیگر تنها یک عامل جزئی باشد.
  3. اهمیت زیادی دارد.

عمر دامنه یک وب سایت ، می تواند اطمینان  آن سایت را توصیف کند. هیچ روش محاسبه ای واحد و پذیرفته شده ای وجود ندارد. Google و ارائه دهندگان نرم افزارهای SEO از معیارهای مختلفی برای تعیین اعتبار دامنه استفاده می کنند. در محاسبه اعتبار دامنه، کیفیت لینک ها و همچنین کیفیت محتوا عناصر مهم در نظر گرفته می شوند. عمردامنه یک امتیاز برای رتبه بندی در نتایج جستجو می توان در نظر گرفت.

اعتبار دامنه چیست؟

کاربران اینترنت علاقمند به استفاده از وب سایتهای معتبر و قابل اعتماد هستند.
سرگئی برین ، یکی از بنیانگذاران گوگل ، برای محاسبه اعتبار و کیفیت دامنه در روزهای نخست توسعه اینترنت ، یک الگوریتم محاسبه برای موتور جستجوی گوگل ایجاد کرد. سرگئی در سال 1997 امتیاز دامنه را به نام “PageRank”  ثبت کرد.
تا به امروز گوگل وب سایت هایی را با استفاده از PageRank  ارزیابی می کند ،
اگرچه الگوریتم های اساسی در طول زمان تغییر می کنند. تا سال 2016 ، گوگل داده های PageRank را برای مدیران وب یا کاربران در مقیاس 0 تا 10 برای وب سایت ها در دسترس قرار می داد.
10 به معنای بالاترین مقدار ، 0 به طور کلی برای صفحات جدید در نظر گرفته می شد.اما امروز داده های PageRank دیگر در دسترس عمومی نیست.

چه عواملی در تعیین اعتبار دامنه وب سایت نقش دارد؟

  1. عمر دامنه:  سن دامنه عامل مهمی است که می تواند جدی بودن آن را نشان دهد. برای موتورهای جستجو قابل توجه هستند بلکه به این دلیل که این دامنه ها سابقه بسیار طولانی را دارند. برای مثال می توان بسیاری از اطلاعات بدست اورد با استفاده از تاریخ ثبت دامنه می توان پیشرفت رفتار کاربر ، ترافیک یا لینک ها را تعیین کرد.
  2. کیفیت لینک های دریافتی: در روزهای اولیه موتور های جستجو وب  ، محبوبیت لینک ها برای رتبه بندی مهم بود. به عبارت ساده تر: هرچه تعداد لینک ها بیشتر باشد ، بهتر است اما امروزه با تغییران الگوریتم های گوگل این گونه نیست. با این وجود ، اعتبار دامنه ، انبوه بک لینک ها را در نظر نمی گیرد. دریافت لینک از سایتهای با کیفیت بالا نقش بسزایی می تواند داشته باشد. کسانی که لینکهای بسیاری از وب سایتهای اسپم دارند. امکان دارد از طرف موتور های جستجو جریمه شوند
  3. کیفیت محتوا: ارزش محتوا توسط عوامل مختلفی تعیین می شود: آیا وب سایت از تصاویر با کیفیت بالا استفاده می کند ؟ استانداردهای مختلف کیفیت نیز برای متن اعمال می شود. اگر عاری از اشتباهات دستور زبان یا هجی باشد و متناسب با ساختار باشد ، متن با کیفیت بالاتر در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال محتوا که مستقیماً از سایر وب سایتها کپی شده است منجر به کاهش ارزش می شود.

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.