amazon

کسب درامد از امازون

کسب درامد از امازون

امروزه به کمک اینترنت انجام بسیاری از کارها برای ما آسان تر شده و تحول بسیار بزرگی در زندگی ما به وسیله اینترنت به وجود آمده به طور مثال ما برای تبلیغ محصولاتمان به جای چاپ و پخش تراکت یا روش های قدیمی دیگر می توانیم از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم برای قرار های ملاقات کاری به جای رفت و آمد تنها با اسکایپ و در خانه این کار را انجام دهیم و برای خرید محصولات مورد نیاز به جای رفتن در ترافیک و پیدا کردن جا پارک در کنار فروشگاه با مراجعه به سایت دیجی کالا تمام خرید خود را انجام دهیم پس ما باید از اینترنت بسیار ممنون باشیم که این تغییرات بزرگ را در زندگی ما به وجود آورده ولی یکی از بزرگترین های تمام این تغیرات که به فرصتی عالی برای پول درآوردن آنلاین تبدیل شده فروش کتاب مجازی یا همان ebook  می باشد.

همان طور که می دانید انتشارات بزرگ در دفتر های بزرگ خود که تشکیل شده از مجموعه ای از ویرایش گران ، نویسنده ها ، مدیران و غیره همراه با دستگاه های بزرگ چاپ جهت چاب کتاب به ثمر رسیده سپس ارسال و پخش کتاب ها در سطح کشور در تمام کتاب خانه ها تا در نهایت به دست مشتری برسند .

حال تصور کنید که شما تمام این رویه را می توانید تنها با کامپیوتر شخصی خود انجام دهید و کتاب خود را در سطح کشور یا جهانی به انتشار بگزارید و کسب درآمد باور نکردنی داشته باشید از نظر شما این بی نظیر نیست ؟

امروزه بیشتر انتشارات بزرگ دارند بخش بزرگی از سرمایه گذاری خود را در بخش کتاب های مجازی می کنند چون به این نتیجه رسیده اند که چه قدر از روش سنتی مقروم به صرفه تر و سودآور تر می باشد.

طبق آمار کتاب های مجازی (ebook) در حال حاضر با فروش میلیون دلاری در سال سهم 20 درصدی از آمار کل فروش و انتشارات کتاب را گرفته است. پس داشتن درصد کوچکی از این سهم برای شما می تواند بسیار فوق العاده باشد.

خب حالا وقت این است که ببینیم چگونه شما می توانید از طریق کتاب های مجازی پول در بیاورید : از بخش ایده پردازی در ذهن شما تا قسمت نوشتن و کار های مهم دیگر همینطور بخش بازاریابی و فروش ebook های شما.

ebook چیست ؟

کتاب مجازی یا ebook همان کتاب معمولی هستند با این تفاوت که شما می توانید آنها را به صورت آنلاین دانلود کنید. می توانید خودتان آنها را بنویسید یا فردی را برای اینکار استخدام کنید و با استفاده تمامی منابعی که در اینترنت یا کتاب های دیگر وجود دارد موضوع و نام کتاب خود را پیدا کنید و کتاب مجازی خود را بسازید .

پس همینطور که متوجه شدید اصطلاحا دست شما برای انتخاب موضوع خود کاملا باز می باشد و می توانید در مورد هر موضوعی از قبیل راهنمای سفر، معما، رمان، علمی تخیلی، دفترچه راهنما، کمک به خود، تکنولوژی، مذهبی، انگیزشی، بازی های کامپیوتری و غیره بنویسید .

پس تنها کافیست موضوع هایی که خواننده های فراوانی دارد یا مورد علاقه شما می باشد در موردشان از منابع مختلف موجود اطلاعات کسب کنید و شروع به نوشتن کنید .

بهترین راه برای اینکه بفهمید چه موضوعی بیشترین خواننده و فروش را دارد این است که لیست بهترین فروشندگان کتاب های مجازی را در سایت آمازون (amazon) چک کنید.

تنها لیست کلی را چک نکنید بلکه موضوعات مختلف و زیر مجموعه های آنها را نیز چک کنید.

ebook

همینطور شما دیگر هیچ احتیاجی به این ندارید که یک ویرایشگر کتاب شما را ویرایش کند یا یک انتشارات قبول کند کتاب شما را منتشر کند و یا یک فروشگاه قبول کند کتاب های شما را در ویترین خود قرار دهد بلکه اکنون شما کنترل کامل به کل رویه از ایده پردازی تا نوشتن و ویرایش و فروش دارید.

در حقیقت شما قرار است کنترل کامل تمام رویه بازاریابی و فروش را در دست داشته باشید که این یعنی تمامی سود حاصله برای شما می باشد و دیگر هیچ درصدی به انتشارات و فروشگاه تعلق نخواهد گرفت.

افرادی که خود در سال اخیر گذشته شروع به استفاده از این فرصت بزرگ کردن به موفقیت های چشم گیری رسیدند به صورتی که یکی از نویسندگان کتابی علمی تخیلی در آمازون توانست به تنهایی 30000 نسخه فروش داشته باشد که توانست ماهی 150 هزار دلار کسب درآمد کند.

آماندا نویسنده کتاب مجازی رمان توانست بیشتر از 1 میلیون نسخه فروش در سایت آمازون داشته باشد که  درآمد حاصله 2 میلیون دلار برای وی بود.

این مثال ها را برای شما زدیم که به قدرت و پتانسیل موجود در بازار کتاب های مجازی (ebook) پی ببرید.

شروع تجارت کتاب مجازی – کجا بفروشیم ؟

به عنوان سازنده کتاب مجازی شما تعدادی انتخاب برای فروش کتاب خود دارید.

شما می توانید وب سایت خودتان را بسازید و شروع کنید با قرار دادن ebook های خود در آن  کسب درآمد داشته باشید. در این حالت بهتر است که PDF هایی آماده کرده باشید که صفحاتی از کتاب را به مشتری نمایش دهد تا از خرید خود مطمئن شود.

نحوه عملکرد وب سایتتان به این صورت باید باشد که مشتری سایت شما را تماشا می کند و کتاب مورد نظر خود را انتخاب کرده و به مرحله پرداخت انتقال داده می شود پس از انجام پرداخت لینک دانلود برایش فرستاده می شود تا کتاب را دانلود کند .

در این حالت سود حاصل از فروش کتاب تمام و کمال به خود شما که صاحب وب سایت هستید تعلق می گیرد .

یکی از آسان ترین روش های فروش کتاب های مجازی شما استفاده از وب سایت های واسط با مراجعه کننده های فراوان است مانند وب سایت آمازون شما احتمالا قبلا نام این وب سایت مشهور به گوشتان خورده ولی اکثرا آمازون را به فروش محصولات فیزیکی می شناسید و نمی دانید که یکی از بزرگترین فروشندگان کتاب مجازی در دنیا می باشد.

وب سایت امازون برای اینکه شما کتاب خود را روی سایت آنها برای فروش بگذارید از شما پولی دریافت نمی کند و تنها درصدی از سود حاصل از فروش کتاب شما را بر می دارد.

شاید شما با خود بگویید که در این حالت نسبت به حالت قبلی که خود صاحب وب سایت بودیم باید درصدی از فروش خود را به آمازون بدهیم ولی باید این را بدانید که بزرگترین امتیازی که شما در وب سایت آمازون دارید این است که طبق آمار فقط 89 میلیون نفر از کشور آمریکا خواننده های فعال کتاب های مجازی از وب سایت آمازون هستند و همیشه در حال جستجو برای کتاب های جدید موجود در وب سایت آمازون برای خرید می باشند.

و این نشان دهنده این می باشد که کتاب شما می تواند یکی از آن کتاب هایی باشد که روزانه سرچ می شود در سایت آمازون و طبق آمار 38 درصد کتاب های مجازی فروخته شده در آمازون برای افرادیست که به تنهایی و کاملا خود ساخته آنها را نوشته اند .

آیا فقط کتاب مجازی انگلیسی می توان در آمازون فروخت ؟

باید بگویم خیر شما می توانید کتاب فارسی هم در این وب سایت به فروش بگذارید و در تمام دنیا خریداران فارسی زبان را به سمت کتاب خود بکشانید که آمار بسیاری بزرگی هم می باشد.

ولی همان طور که مشخص است چون جمعیت افرادی که انگلیسی زبان هستند و یا زبان انگلیسی را می دانند بیشتر است تعداد فروش کتاب های انگلیسی زبان بالا تر است ولی این دلیلی بر فروخته نشدن کتاب های فارسی نمی شود .

persian-ebook

کجا اطلاعات و محتوای خود را بدست بی آوریم – اولین قدم ساخت کتاب پول ساز خود

خیلی از شما ممکن است بدون اینکه خودتان بدانید کتاب های مجازی آماده همین الان داشته باشید شاید بگید چگونه ممکن است، خیلی از شماها فعالیت بلاگری در دنیای اینترنت دارید و تنها کافیست که این مطالبتان را که به صورت پست های مختلف در شبکه های مجازی یا بخش های دیگر قرار داده اید را جمع آوری کنید و در قالب یک کتاب مجازی مرتب کنید فقط باید این نکته را رعایت کنید که پست هایی را انتخاب کنید که دارای موضوع یکسان با کتاب شما و همینطور با رعایت یک نظم که موضوع شما را جلو ببرد .

همینطور اطلاعات بسیار زیادی در دنیای اینترنت به صورت پخش و گسترده وجود دارد و شما تنها کافیست که با توجه به موضوع خود این اطلاعات را جمع آوری کنید و به آنها یک نظم و ترتیب بدهید که به صورت یک محصول حاضر و آماده در قالب یک کتاب مجازی (ebook) ارائه دهید . افراد بسیار زیادی هستند که حاضرند در ازای موضوعی که دنبال کسب اطلاعات در مورد آن هستند مبلغی پرداخت کنند تا به صورت جمع آوری شده و حاضر و آماده در وقت خود صرفه جویی کنند .

همینطور اگر شما به دنبال تولید محصولی ارجینال و زاده فکر خود مانند رمان یا داستانی کوتاه هستید، فقط شروع به نوشتن کنید که این هم یک گزینه خوب برای شماست .

نکته ای که در پیشرفت شما تاثیر به سزایی دارد داشتن چرک نویس جهت نوشتن ایده هایتان یا نوشته هایتان برای کتابتان مهم است و همینطور داشتن ثبات قدم در کارتان که هر روز وقتی برای کتابتان در نظر بگیرید .

نحوه بازاریابی کتاب مجازی در امازون

ما شیوه بازاریابی چند جانبه را پیشنهاد می کنیم، بازاریابی چند جانبه یعنی از کانال های مختلف شروع به بازریابی برای محصول خود می کنیم که بدون شک یکی از مهمترین کانال هایی که روی آن وقت خواهیم گذاشت فیسبوک خواهد بود به این صورت که پس از آماده شدن ebook شما و قرار گرفتن آن در وب سایت شما شروع به اطلاع رسانی درباره ی محصول خود در فیسبوک کرده و لینک خرید از وب سایت را در زیر آن قرار می دهید.

شبکه های اجتماعی قدرت بسیار زیادی در زمینه بازاریابی محصولاتمان را دارد و در آنها سرمایه گذاری خواهیم کرد شبکه های اجتماعی دیگری که برای ما مهم هستند شامل توییتر، لینک دین و اینستاگرام می باشد.

اما این کافی نیست و شما باید مردم را تشویق به این کنید که در مورد کتابتان به دوستانشان بگویند پست هایی بگزارید که محتوایی از کتابتان را داشته باشد و به نوعی خواننده را به سمت کتابتان بکشاند.

در فروم هایی که با موضوع کتاب شما مرتبط است فعال باشید و راجب کتابتان توضیحاتی در آنجا قرار دهید و تبلیغاتی انجام دهید.

اگر شما لیست ایمیل لیستی دارید حتما مطمئن شوید که در آنجا هم برای دوستانتان بفرستید.

مهمترین نکته در بازاریابی داشتن فعالیت زیاد در کانال های گوناگون است.

در وب سایت آمازون به شما این انتخاب داده می شود که با پرداخت مبلغی آمازون کتاب شما را در سرچ موضوعات مربوط به کتاب شما آن را بالای لیست به خواننده ها نشان دهد.

باید ها و نباید ها برای کتاب مجازی موفق

کسب درآمد از کتاب مجازی (ebook) به طور کامل اتوماتیک نیست و شما نباید این تصور را داشته باشید که کتاب را نوشته و در سایت قرار داده و تمام شما به سود خواهید رسید این یک دیدگاه غلط است و شما باید نکاتی را تمرین و رعایت کنید که مطمئن شوید کتاب شما توجه ها را به خود جلب خواهد کرد و خواننده را به سمت خود می کشد البته رعایت این نکات کار مشکلی نیست .

موضوعی را انتخاب کنید که در مورد آن اطلاعات دارید

شما در هنگام نوشتن باید شور و شوق و اعتماد به نفس داشته باشید تا در این مسیر پایدار بمانید پس بهتر است که موضوعی را انتخاب کنید که در آن اطلاعات دارید و برای شما جذاب است و این دیدگاه غلطی است که موضوعی را انتخاب کنیم که فروش زیادی خواهد داشت .

نوشته خود را پیچیده و غیرقابل فهم نکنید

مطمئن شوید که خواندن نوشته شما آسان و قابل درک است . بهتر است که نوشته شما فرم مکالمه وار داشته باشد نه به صورت کتاب های آکادمیک باشد .

در کتاب خود برای قابل فهم شدن مواردی که کمی پیچیده است می توانید از عکس استفاده کنید که برای خواننده هم جذاب تر به نظر بیاید

مشکلات کتاب قبل از انتشار برطرف شود

نکته بسیار مهمی که خیلی از افراد عجول فراموش می کنند این است که نوشته های خود را دوباره چک کنند و مطمئن شوند که مشکلی در ساختار زبان و گویش نداشته باشد همینطور به دوستان و افرادی که اعتماد دارند نسخه ای از کتاب را قبل از انتشار بدهند تا آنها هم بخوانند و اگر به ایرادی بر خوردند به شما بگویند .

چون کتاب شما دارد توسط فرد شما انتشار داده می شود نه یک شرکت و اگر هر مشکلی در ساختار کتاب شما وجود داشته باشد نام شما است که خراب می شود و در کتاب های بعدی خوشنامی کمتری خواهید داشت .

سخن پایانی در زمینه کتاب های مجازی (ebook)

تا به الان شما کاملا متوجه شدید که در زمینه کتاب های مجازی چه پتانسیل و پولی وجود دارد  همینطور متوجه شدید که از کجا و چگونه محتوای کتاب خود را بدست بیاوید .

همینطور چگونه و کجا کتاب مجازیتان را به فروش بگزارید و چگونه شروع به بازاریابی کتابتان را انجام دهید .

تنها کافیست که شروع کنید و کسب کار اینترنتی خودتان را داشته باشید و به درآمد دلاری برسید.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.