youtube-dollars

کسب درامد از یوتیوب چگونه است؟

business youtube

کسب درامد از یوتیوب

سوالی که اغلب می شنوم این است که چگونه و ازچه زمانی می توانیم از یوتیوب پول در بیاوریم.

خب من میخوام موارد اولیه برای کسب درآمد از یوتیوب رو براتون توضیح بدهم که چگونه از کانال یوتیوب خود کسب درآمد کنید.

قبل از اینکه به پول در آوردن از یوتیوب فکر کنید شما باید بدانید که احتیاج به مطلبی برای ارائه در چنل خود دارید .

ساخت ویدیو برای یوتیوب که عامل اصلی پر بازدید شدن چنل شما می باشد احتیاج به رعایت چند اصول خیلی مهم دارد که یکی از مهمترین آنها داشتن ثبات و نظم در آپلود ویدیو ها در طور هفته یا ماه می باشد .

عامل دیگری که برای افزایش تعداد دنبال کننده ها بسیار مهم می باشد جذاب بودن ویدیو هایی که می خواهید در کانال خود قرار دهید تا بتوانید بازدید کننده های خودتان را به دنبال کننده های کانال تبدیل کنید .

و مانند بقیه پلتفرم های اینترنتی که برای پخش ویدیو ساخته شده اند باید از قوانین یوتیوب برای پخش ویدیو پیروی کنید که در غیر این صورت ویدیو شما توسط یوتیوب حذف خواهد شد.

و بعد از تمام این مراحل برای کسب درآمد از یوتیوب که بخش مورد نظر و جذاب ما می باشد باید درخواستی بدهید برای همکاری با یوتیوب که اصطلاحا آن را با نام وای پی پی می نامند.

برای فرستادن درخواست همکاری با یوتیوب شما احتیاج به داشتن چند شرط می باشید.

youtube-chanel

  • داشتن 4000 ساعت ویدیو تماشا شده از کانال شما در طی 12 ماه گذشته
  • داشتن حداقل 1000 نفر دنبال کننده

پس بعد از دارا بودن این دو شرط شما در خواست خود برای داشتن همکاری با یوتیوب را ارسال میکنید و پس از تایید کانال شما توسط یوتیوب شما توانایی کسب درآمد از یوتیوب به وسیله قرار دادن تبلیغ های آن روی ویدیو های خود دارید .

کسب در آمد از طریق یوتیوب علاوه بر قرار دادن تبلیغ در بین ویدیو های خود و تماشا شدن ویدیو های شما توسط یوزر های پریمیوم از طریق راه های دیگری نیز امکان پذیر است .

مواردی همچون خرید حق عضویت در چنل شما و همینطور داشتن چت شخصی با شما امکان پذیر می باشد .

نحوه ساخت کانال در یوتیوب

پس از وارد شدن به وب سایت یوتیوب در سمت راست بالا روی sign in  کلید کرده و با وارد کردن ایمیل خود داخل می شویم :

 

sign in

پس از وارد شدن به یوتیوب حال با کلیک روی نام خود که به صورت دایره ای در گوشه راست بالا قرار گرفته یک منو بار برای ما باز می شود:

your chanell

با کلیک روی گزینه اول your channel وارد صفحه ای دیگر می شوید و کانال خود را مشاهده می کنید در اینجا می توانید با انتخاب گزینه customize channel اطلاعات کانال خود را تغییر و شخصی سازی کنید :

customize

نحوه ارسال درخواست برای همکاری با یوتیوب جهت کسب درآمد

در ابتدا همان طور که براتون توضیح دادیم شما احتیاج به یک کانال در یوتیوب دارید سپس با وارد شدن به منوی خود گزینه

Youtube studio (beta) را انتخاب می کنید :

Youtube studio

 

سپس وارد صفحه جدیدی می شویم که یک منو بار در سمت چپ صفحه قرار دارد. حال باید با رفتن روی گزینه other features و انتخاب گزینه Status and features

dashboard

سپس تب جدیدی برایمان باز می شود در این صفحه باید بخشی که مربوط به Monetization می باشد را enable کنیم

dashboard youtube

این یک دید کلی و کامل به نحوه کار کرد و کسب درآمد از طریق یوتیوب بود حالا می خواهیم به بیشترین سوالاتی که از ما در این باره پرسیده شده پاسخ بدهیم .

چه زمانی کانال من شروع به بازدید خوردن میکند ؟

youtube-video

بیاید بگیم شما برای همکاری با یوتیوب تایید شدید ولی هنوز چنل شما بازدید نداشته ما معمولا 1 ماه صبر میکنیم تا ویدیو شما تقریبا به تمامی دنبال کننده های شما نشان داده شود سپس شما می توانید از قسمت یوتیوب استدیو اطلاعات خیلی دقیقی در مورد بازدید کننده ها آمار و ارقام آن بی اندازید و به نتیجه مورد نظر برسید . تا آن زمان فقط به ساختن ویدیو های با کیفیت که برای شما دنبال کننده بساز ادامه دهید و در حال ارتقا سطح کیفی و تعداد ویدیو های خود باشید .

اگر کانال ما تایید نشد چه کنیم ؟

اگر کانال شما برای همکاری با یوتیوب تائیید نشد به این دلیل می باشد که شما قوانین و شروط لازمه همکاری با یوتیوب را نداشته اید و در این مورد می توانید دوباره اقدام کنید برای همکاری بعد از 30 روز ، ولی حتما قبل از اقدام برای درخواست همکاری با یوتیوب حتما کاملا از رعایت تمامی شروط و قوانین مربوطه جهت تولید و نشر ویدیو کرده باشید .

و اگر هر کدام از ویدیو های شما از لحاظ محتوا دارای بخش هایی می باشد که با قوانین یوتیوب مغایرت دارد حتما آن ویدیو ها قبلا ادیت یا حذف کرده باشید .

آیا هر سال باید اقدام برای تایید توسط یوتیوب کنیم ؟

اگر بخواهم به شما پاسخ کوتاهی بدهم، نه

ولی شما باید در رابطه با پست ها و ویدیو های کانال خود فعال باشید و اگر شش ماه از اکانت خود استفاده نکنید و سپس به اکانت خود بازگردید احتمالا اکانت خود را از دست داده اید .

اگر آماده هستید بهتر است از همین امروز شروع کنید ما مقاله و ویدیو های آموزشی دیگری در مورد چگونه کسب حداکثری درآمد از تبلیغات در یوتیوب را نیز در اختیار شما دوستان و همراهان سایت سکان وب قرار داده ایم با تشکر از همه شما .

حالا قصد داریم در مورد تبلیغات یوتیوب توضیحاتی بدهیم که به چه شکل تبلیغات یوتیوب کار می کنند.یوتیوب دارای سه بخش اصلی می باشد که یک چرخه را تشکیل می دهند این سه بخش به سازنده ویدیو، تماشا کننده های ویدیو و خریداران تبلیغ تقسیم می شود.

ads-youtube

هدف و نحوه عملکرد یوتیوب به این شکل می باشد که محیطی سرگرم کننده برای تماشاگران ویدیو ها و همینطور محیطی مناسب برای سازنده های ویدیو که قصد سرگرمی یا کسب درآمد دارند را فراهم کند، همینطور محیطی برای تبلیغ کنندگان

که قصد جذب تماشاگران ویدیو ها به تبلیغات خود را دارند.

این سه بخش در کنار هم کار می کنند به صورتی که سازنده های ویدیو تماشاگران ویدیو را به خود جذب می کنند و تبلیغ کنندگان، تبلیغ خود را در ویدیو سازنده های ویدیو قرار می دهند تا تماشاگران ویدیو های آنها را به خود جذب کنند.

و این نقطه هست که سازنده ویدیو که همان شما هستید دستمزد خود را دریافت می کنید.

خب حالا می خواهیم موضوع را برای شما بازتر و قابل فهم تر کنیم بعد از اینکه شما درخواست همکاری با یوتیوب را دادید و تایید شدید برای همکاری می توانید با روشن کردن دکمه تبلیغات در بخش یوتیوب استدیو خود شروع به کسب درآمد کنید.

هنگامی که شما بخش کسب درآمد در یوتیوب استودیو را روشن میکنید به شما حالات مختلف تبلیغات نمایش داده شده می شود و پیشنهاد ما به شما انتخاب تمامی مدل های تبلیغ می باشد .

و شما باید بدانید که تنها ویدیو هایی شامل استفاده از تبلیغات یوتیوب می شود که قوانین انتشار ویدیو را رعایت کرده باشند و این قوانین شامل مواردی همچون نمایش و ترویج مواد مخدر و روابط جنسی و صحنه های خشونت آمیز می باشد که برای کودکان مناسب نمی باشد و فیلم هایی که برای افراد بزرگسال ساخته می شوند درصد پایین تری از تبلیغات دریافت می کنند.

ولی در انتها باید بدانید که تمامی ویدیو های شما باید قوانین یوتیوب را رعایت کند.

بعد از اینکه شما دکمه تبلیغات را روشن میکنید، تمامی ویدیو های شما تبلیغات روی آنها قرار می گیرد .

panel-ads

تبلیغاتی که روی ویدیو شما قرار می گیرند بر اساس مبنا های گوناگونی انتخاب می شوند که شامل تماشا گران ویدیو های شما، متادیتای ویدیو شما و تبلیغ کنندگان می باشد.

حال در مورد انواع مختلف تبلیغات و جایگاهی که آنها در ویدیو شما قرار می گیرد صحبت خواهیم کرد.

اولین مدل تبلیغ با نام display ads شناخته می شود که تبلیغ در بالا سمت راست ویدیو قرار می گیرد.

display-ads

مدل بعدی تبلیغات با نام overlay ads شناخته می شود که تبلیغ به صورت یک مستطیل در پایین ویدیو شما قرار می گیرد و تماشاگر می تواند با زدن علامت ضربدر در گوشه آن را حذف کند

overlay ads

مدل بعدی تبلیغات با نام Bumper ads  شناخته می شوند که در ابتدای ویدیو شما پخش می شود و قابل رد کردن توسط تماشاگر نمی باشند و باید تماشا شود که تا 10 ثانیه یا کمتر طول میکشد.

bumper ads

مدل دیگر تبلیغات با نام skippable/non-skippable video ads می باشد، همان طور که از نامش پیداست در مورد تبلیغات قابل رد شدن و غیر قابل ردشدن می باشد که روی ویدیو شما قرار میگیرد.

skippable ads

مدل دیگر تبلیغات با نام Sponsored cards می باشد که برای قرار دادن اسپانسرهای مرتبط با ویدیو شما می باشد که در پایان ویدیو به تماشا گران نمایش داده می شود .

sponsored ads

مدل بعدی تبلیغات Mid-roll ads  می باشد ویدیو شما را به چند بخش تقسیم می کند و در طول ویدیو شما به تماشاگران نمایش داده می شود که قابل رد شدن نمی باشند تا چند ثانیه .

mid-rol-ads

این بود تمامی انواع تبلیغات در یوتیوب و نحوه نمایش آنها حال این تنها به شما بستگی دارد با کمی فکر و خلاقیت ویدیو هایی تولید کنید که هم به تواند تماشاگران را به خود جذب کند هم محل خوبی برای تبلیغات باشند تا منبع درآمدی شما باشد .

صنعت تبلیغات در یوتیوب یک منبع درآمد زایی فوق العاده می باشد که در سراسر دنیا افراد زیادی در حال کسب درآمد های باورنکردنی از آن می باشند.

که با یک سرچ ساده متوجه بزرگ بودن این فرصت درآمد زایی خواهید شد افرادی همچون pewDiePie  با درآمد 15 میلیون دلاری در سال و یا Jake Paul  با درآمد 21 میلیون دلاری در سال تنها به وسیله یوتیوب.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.