how-long-seo-takes

زمان لازم برای گرفتن نتیجه در سئو

در حالی که سوالات زیادی در مورد سئو وجود دارد ، پاسخ دادن به چند مورد بسیار دشوار است به عنوان مثال “سئو سایت چقدر زمان می برد؟”

دلیلش این است که علاوه بر همه فاکتورهایی که در بهینه‌سازی وب سایت نقش دارند ، باید شما رقبای خود را نیز انالیز کنید، این می تواند یک سوال در حال حاضر پیچیده را بی نهایت دشوار کند.

پاسخ کوتاهی که می شود به این سوال داد “این بستگی به ساختار سات و رقبا دارد”.

متأسفانه ، من برای گرفتن نتیجه در موتور های جستجو محدوده زمانی خاصی را برای شما ارائه نمی دهم ، زیرا این غیرممکن است.

با این حال ، پاسخ دادن به آن بسیار سخت تر از یک حدس زدن است. حقیقت این است که چقدر طول می کشد تا شما وبسایت خودتان را بررسی کنید و با همان فاکتور های که سایت خودتان را انالیز کردید، وب سایت های رقبای ها را نیز بررسی کنید.

سه معیار بسیار مهم وجود دارد که نقش مهمی را برای گرفتن نتیجه ایفا می کند: رقابت و سختی کلمات ، ساختار لینک سازی و محتواهای تولید شده.

رقابت و سختی کلمات

Keywords competition

اگر کلمه کلیدی مانند خرید قاب گوشی با عکس محسن چاوشی را بخواهید، احتمالاً با هیچ رقابتی روبرو نخواهید شد. با این حال ، آن دسته از ما که محصولات و خدماتی را می فروشیم که افراد زیادی آنها را خریداری می کنند ، براساس تقاضا با درجه های مختلفی از رقابت روبرو می شوید.

به عنوان مثال ، یک لوله کش که در بازار محلی کوچک مشغول خدمت است ، با رقابت کمتری نسبت به کارگزاری املاک و مستغلات در همان شهر روبرو خواهد بود.

همانطور که می دانید ، هرچه کلمه کلیدی شما پر رقابت تر باشد گرفتن نتیجه در ان سخت تر بوده و زمان یشتر لازم دارد تا در نتایج به جایگاه خوبی برسد.

ساختار لینک سازی

Natural Link Growth

بر هیچ کس پوشیده نیست که لینک سازی ها هنوز هم نقش مهمی در سئو بازی می کنند ، اما تأثیر آنها به چندین عامل  بستگی دارد.

مورد اول حجم لینک ها به وب سایت شما است. به طور کلی ، پیوندهای بیشتر به شما کمک می کنند با سرعت بیشتری به موفقیت SEO دست یابید ، اما این فقط به تعداد ان ها بستگی ندارد.
اگر این طور بود هر کسب و کاری که بودجه بیشتری داشت در سئو موفق تر بود.

تعداد زیادی پیوند از وب سایتهای با کیفیت پایین نه تنها به رتبه بندی شما کمک نمی کنند – بلکه آنها می توانند به سایت شما آسیب برساند و سرعت پیشرفت شما را کند  کنند. در عوض ، شما باید روی پیوندهای با کیفیت از وب سایتهایی که به موصوع شما ارتباط دارند متمرکز شوید.

سرانجام ، بازه زمانی که در آن لینک در طول تاریخ به دست آورده اید ، نیز عوامل مهمی هستند زیرا به طور کلی ، افزایش ناگهانی نشانگر تلاش غیر طبیعی برای بدست اوردن لینک است.

محتوا

content

مطالبی که در وب سایت شما منتشر شده است نقش مهمی در رسیدن جایگاه ایده ال شما در نتایج دارد و اولین چیزی که باید بدانید این است که کیفیت محتوا اهمیت دارد و نه تعداد کلمات استفاده شده.

در سال 2019 ، محتوا یکی از مهمترین فاکتور ها سئو می باشد.برای نوشتن مطالب با کیفیت به مقاله اموزش تولید محتوا سر بزنید

سعی کنید محتوا هایتان ارزش قائل شوید و از ان دست نکشید این را به دو دلیل می گویم:

  • این به Google نشان می دهد که محتوای جدید به طور مرتب به وب سایت شما اضافه می شود ، که به طور کلی خزنده های آنها را ترغیب می کند که بیشتر به سایت شما سر بزنند. این به شما کمک می کند سریع تر نتیجه بگیرید.
  • این باعث می شود تا کاربران بیشتر به وب سایت شما سر بزنند تا محتواهای جدیدتان را بخوانند ، و ممکن است فعالیت کاربران باعث ارسال سیگنال های مثبت از نظر رضایت تجربه کاربری به Google کمک کند.

چه مدت طول خواهد کشید تا برای کلمات کلیدی خود رتبه 1 را بگیرم؟

seo-time

این سوال معمولا از درک اشتباه سئو ناشی می شود. اگر می خواهید درک درستی از سئو داشته باشید مقاله سئو چیست را مطالعه کنید.

کار ما تقریباً شبیه کار هواشناسی است ، جایی که با وجود دانش ، تجربه و ابزار ، گاهی اوقات ممکن است اشتباه پیش بینی کنند.

بخشی از کار یک متخصص حرفه ای سئو ، مدیریت انتظارات مشتری است.

بسیاری از مشتری ها امروز انتظارات غیر واقعی دارند. در نتیجه ، بسیاری از مردم فکر می کنند سئو فرایندی است که فقط چند هفته یا چند ماه طول می کشد.

ممکن است فقط در عرض چند هفته شاهد پیشرفت در رتبه بندی کلمات کلیدی باشیم که رقابت در ان ها کم تر است. از طرف دیگر، موضوعات نسبتاً رقابتی ممکن است ماه ها طول بکشد ، در حالی که عبارات بسیار رقابتی حتی یک سال یا بیشتر طول می کشد

من همچنین مواردی را دیده ام که مشتری و حتی آژانس ها از شیوه هایی استفاده کرده اند که می توانند دستورالعمل های موتورهای جستجو از جمله گوگل را نقض کند.
در حالی که ممکن است از این روش در کوتاه مدت جواب بگیرید ، ولی در نهایت با یک مجازات روبرو خواهید شد و در ادامه باید از همان جایی که در ابتدا بوده اید و حتی پایین دوباره شروع کنید ولی این بار نتیجه گرفتن بسیار دشوار تر است.

چه مدت طول می کشد تا SEO شروع به گرفتن نتیجه کند

اکنون ما آماده پاسخ دادن به این سوال هستیم. و جواب این سوال این است … بستگی دارد.
شاید این پاسخ ناامید کننده باشد ،
اما حقیقت این است به فاکتور های زیادی بستگی دارد؟به طور مثال وب سایت شما تا از کی شروع به کار کرده است  ،
چقدر پارامتر های SEO قبلاً بر روی آن رعایت شده است ،
چه مقدار محتوا نوشته شده است ،  و بسیاری از فاکتورهای SEO دیگر وجود دارد (به اینفوگرافیک زیر مراجعه کنید).
هیچ دو وب سایت از همان مکان شروع نمی شوند ، حتی اگر در یک صنعت یکسان باشند و برای همان مشتریان رقابت کنند. با این حال ، در اینجا یک سناریوی قابل قبول برای آنچه ممکن است تلاشهای SEO شما در ماههای اولیه و نتایج مورد انتظار شما باشد

  1. ماه اول – تحقیق و انالیز وبسایت،  ساخت استراتژی کلمات کلیدی و برنامه ریزی. اگر تحقیقات و اکتشافها به سرعت انجام شود ، ممکن است تغییرات فنی در ماه اول در وب سایت ایجاد شود. در بعضی اوقات ، ممکن است مرحله تحقیق  بیش از یک ماه طول بکشد.
  2. ماه دوم – شروع به کار فنی ، یعنی ایجاد اصلاح در وب سایت. در بعضی موارد ، وب سایت نیاز به بازنگری دارد و این خود ماه ها طول می کشد. سایر فعالیتهای سئو مانند درست کردن ساختار لینک و محتوا را می توان همزمان اصلا بخش فنی انجام داد. اگر این فرایند را انجام دهید، “بهینه سازی” را دارید به بهترین نحو انجام می دهید، اما هنوز نتیجه ای حاصل نمی شود ، زیرا تغییرات ایجاد شده فقط پس از پایان کار تأثیر خود را نشان می دهند.
  3. ماه سوم – تمرکز خود را روی ایجاد محتوا شروع کنید. وبلاگ نویسی ، سؤالات متداول ،  مقالات ، اطلاعات مربوط به محصول.یک بازنگری فنی لازم است که در ابتدا انجام شود. . در مورد این ، شما ممکن است شروع به پیشرفت در رتبه بندی تا پایان این ماه را مشاهده بکنید. اما لزوماً هنوز از آنها انتظار نداشته باشید.
  4. ماه چهارم – ادامه تولید محتوا ، بهینه سازی فنی وب سایت تا این ماه انتظار دارید شاهد افزایش چشمگیر رتبه ها ، ترافیک باشید. اما اگر کلمات کلیدی که انتخاب کردید دشوار است هنوز انتظار نداشته باشید.
  5. ماه پنجم – در ماه پنجم، ممکن است شما برنامه هایی  برای تقویت محتوای خود و افزایش مراجعه مستقیم به وب سایت خود داشته باشید ، شبکه های اجتماعی را وارد پروسه بهینه سازی وبسایتتان کنید. این می تواند به یک لینک  سالم و طبیعی منجر شود. شما بای تولید محتوا را ادامه دهید و درگیر شبکه های اجتماعی و رسانه های مانند اپارات و … شوید. در این مرحله باید شاهد ترافیک بیشتر و بیشتری باشید که از SEO دریافت می کند و در نتیجه باید منجر به رشد شما شود.
  6. ماه ششم – اگر تا این لحظه میزان ترافیک شما به 5000 بازدید کننده در هر ماه یا بیشتر رسیده باشد ، از این نقطه به بعد ، ممکن است فعالیتهای شما به طور مداوم در ایجاد محتوا و ترویج آن محتوا متمرکز باشد ، یا ممکن است شما باید در ماه از خلاقیت های خود برای افزایش ترافیک استفاده کنید.

بسیاری از شرکت های سئو به شما خواهند گفت که 9 تا 12 ماه طول می کشد تا شاهد نتایج باشید. این می تواند تا حدودی درست باشد و توجه داشته باشید کلمات کلیدی شما می تواند این زمان را افزایش و یا کاهش دهد.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد اطلاعات و سوالات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.