error-wp

اموزش نحوه رفع صفحه سفید وردپرس (قدم به قدم)

صفحه سفید وردپرس یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. همچنین یکی از دلهره آورترین آنهاست زیرا هیچ پیام خطایی وجود ندارد و شما هیچ اروری را مشاهده نمی کنید.اصطلاحا به این صفحه نیز صفحه سفید مرگ می گویند
مشکل دیگر خطای صفحه سفید این است که بعضی اوقات فقط روی قسمت خاصی از وب سایت شما تأثیر می گذارد.
به طور مثال ، شما گاهی فقط می توانید صفحه سفید را در قسمت مدیریت وردپرس مشاهده کنید. در موارد دیگر ، و گاهی اوقات ان را فقط در یک پست خاص مشاهده می کنید در حالی که همه چیز درست است.
در این مقاله به شما نشان اموزش می دهیم که چگونه با مشکل صفحه سفید وردپرس را تعمیر کنید.
White-Screen
توجه: قبل از ایجاد هرگونه تغییر در سایت خود ، حتماً از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

چرا صفحه سفید مرگ را در وردپرس می بینید؟

اکثر اوقات وقتی صفحه سفید مرگ را مشاهده می کنید ، بدین معنی است که یک اسکریپت در وب سایت شما میزان حافظه را درگیر و ان را مختل می کند.

اسکریپت توسط سرور میزبان وردپرس شما از بین می رود ، به همین دلیل است که شما هیچ پیام خطایی ملاحظه نمی کنید، و یک صفحه سفید ساده را مشاهده می کنید.

whitescreenofdeath

این خطا ممکن است به دلیل وجود یک قالب و یا افزونه  باشد که که ایجاد تداخل می کند.و سفید شدن صفحه در سایت شما رخ دهد. و بعضی اوقات ممکن است در سرور میزبانی وب شما مشکلی پیش بیاید، که باعث این اتفاق می شود.گاهی اوقات ممکن است هیچ کدام از پلاگین ها مشکلی نداشته باشد زمانی که یکی از ان ها را اپدیت می کنید به این مشکل بخورید.

از آنجا که خطای صفحه سفید می تواند دلایل زیادی داشته باشد ، برای رفع مشکل نیاز به عیب یابی روشمند دارد. برای رفع ان اقدامات و روش های زیر را انجام دهید

غیرفعال کردن همه افزونه ها

طبق تجربه ای که کسب کره ایم برای رفع و عیب یابی این موضوع ، همواره دریافته ایم که این مسئله یا با یک افزونه خاص و یا یک قالب به وجود امده است.  همه افزونه ها را غیرفعال کنیم.

disable-plugin

شاید غیرفعال کردن همه پلاگین ها خیلی برایتان خوشایند نباشد من خودم معمولا یکی یکی ان ها را بررسی می کنم از بالا شروع می کنم غیر فعال کردن اگر مشکل رفع نشد ان پلاگین رافعال می کنم و سراغ پلاگین بعدی می روم و همه ان ها را به این گونه ازمون و خطا می کنم پیشنهاد می کنم این کار را انجام دهید تا این که همه پلاگین ها را یک جا غیر فعال کنید به احتمال زیاد با این کار این مشکل رفع می شود.

جایگزین کردن قالب با تم پیش فرض وردپرس

اگر از روش بالا نتیجه نگرفتید باید قالب خود را بررسی کنید ممکن است مشکل از قالب باشد ولی تا به حال ندیدم مشکل از قالب باشد و معمولا با روش بالا مشکل حل می شود در موارد خاص ممکن است مشکل از قالب باشد در این روش به قسمت نمایش > پوسته ها رفته و یکی از قالب های پیش فرض را فعال کرده و جایگزین قالب کنید اگر مشکل برطرف شد مشکل از قالب شما است و باید به پشتیبانی قالب اطلاع رسانی کنید تا ان مشکل و تداخل را برای شما حل کنند اگر این کار را برای شما انجام ندادند مجبورید قالب را عوض کنید

حالت اشکال زدایی را برای گرفتن خطاها در وردپرس فعال کنید
اگر تاکنون روش های بالا به شما کمک نکرده است ، مرحله بعدی روشن کردن اشکال زدایی در وردپرس است. و این تکنیک به شما این امکان را می دهد تا ببینید چه نوع خطایی دارد ایجاد می شود. برای این کار باید وارد کنترل پنل خود شوید حالا می خواهد دایرکت امین باشد و یا سی پنل  فرقی نمی کند بعد از این که وارد شدید روی file manager کلیک کنید به public_html بروید. و به دنبال فایل wp-config.php بگردید و روی ان کلیک راست کنید و روی edit کلیک کنید.

به دنبال کد WP_DEBUG بگردید و مطابق کد های بالا ان ها را تغییر دهید زمانی که این کار را انجام دهید در ان صفحه سفید خطایی نشان داده می شود. و علت ان که صفحه سفید شده را به شما می گوید و می توانید ان را رفع کنید

نحوه رفع مشکل برای مقالات طولانی

گاهی ممکن است صفحه سفید تنها برای یک پست شما باشد اگر یک صفحه سفید  را فقط در یک پست یا مقاله بسیار طولانی دارید ، ممکن است این ترفند کوچک موثر واقع شود.

کد بالا را باید به wp-config.php اضافه کنید.

ما می دانیم که این یک خطای بسیار ناامیدکننده است و امیدواریم که یکی از ترفندهای بالا توانسته باشد مشکل را برای شما برطرف کند. روش های بالا را به ترتیب انجام دهید ولی من مطمئن هستم در هامن روش اول بررسی پلاگین ها مشکل شما رفع می شود شما می توانید نظرات و پیشنهاد هایتان را در قسمت نظرات برای ما به اشتراک بگذارید

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.