Third Seo Training Session

پیدا کردن کلمات کلیدی اولین قدم برای سئو

آیا شما در حال راه اندازی وب سایت جدید هستید؟

همانطور که می دانید پارامترهای زیادی وجود دارد که شما بتوانید محتوای خوبی را تولید کنید. از طراحی تا توسعه ، از ایجاد محتوا گرفته تا استراتژی بازاریابی شما ، در روز شاید وقت کافی را نداشته باشید به تمام این کار ها رسیدگی کنید.

در حالی که مطمئناً در ذهن شما برنامه های زیادی وجود دارد. که وبسایت خودتان را به بهترین نحو ممکن هدایت کنید ، ولی این کار شامل ان است که مطمئن شوید که برای هدایت استراتژی محتوا خود وقت کافی را صرف تحقیق در کلمات کلیدی می کنید. با این کار ، شما می توانید ایده های خوبی برای اینده وبسایتتان بدست بیاورید. و می توانید محتوای خود را شکل دهید.

چند میانبر تحقیق کلمه کلیدی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و ابزارها اغلب به عنوان مؤثرترین گزینه ها ارائه می شوند.

منظور از تحقیقات برای پیدا کردن کلمه کلیدی

اول توضیح بدم که کلمه کلیدی چی هست. هر عبارتی که توسط افراد در موتورهای جستجو سرچ می شود که برای کسب و کار شما حائز اهمیت هست  را کلمات کلیدی می گوییم.
شما زمانی می توانید در سئو سریع تر و راحت تر به موفقیت برسید که قدم اول را درست بردارید
ولی دلیل نمی شه شاید یک عده که وبسایت دارند. تازه به اهمیت این موضوع پی بردن ولی هر وقت ماهی رو از اب بگیری تازه است و دیر نشده و الان شروع به پیدا کردن عبارت کلیدی خودتون بکنید
اولین قدم برای استراتژی تولید محتوا انتخاب کلمات کلیدی هدف است اگر شما کسب و کار خودتان را دارید. و یا این که در حوزه دیجیتال مارکتینگ (سئو) فعالیت می کنید باید بتوانید برای هر کسب و کار اینترنتی لیست کلمات کلیدی را پیدا کنید.
و بدون انجام این مبحث شما قادر به سئو نیستید چون هیچ چهار چوب و هدفی را برای خودتون تعیین نکرده اید.
برای استخراج کلمات کلیدی ابزار بسیار زیادی وجود دارد .
در این مقاله بهترین های ان ها را به شما معرفی می کنیم شما ابتدا باید لیستی از کلمات کلیدی خودتان را جمع اوری کنید

  1. شما می توانید از پیشنهاد های گوگل استفاده کنید همانطور که در عکس پایین مشاهده می کنید و این را بدانید که گوگل پیشنهاد های پر جستجو را به ترتیب به شما نشان می دهد
  2. میزان جستجوی کلمات را بررسی کنید تا بر روی کلمات ارزشمند سرمایه گذاری کنید

google-suggestion

چرا جستجو برای یافتن کلمات کلیدی مهم است؟

بیشتر ، ما می شنویم که چقدر SEO در طی 10 سال گذشته تکامل یافته است،
و اینکه خود کلمات کلیدی  چگونه به توانایی و تمایز ما تبدیل شده اند تا بتوانیم به خوبی برای جستجوهایی که در طول روز در موتور های جستجو سرچ می شوند برای خودمان ورودی بدست بیاوریم.
شما با یافت عبارت کلیدی متوجه ان می شوید که کسب و کار انلاینی که دارید راه اندازی می کنید موفق می شود.
و یا اینکه می توانید بفهمید کاربر هایتان چگونه فکر می کنند و شما می توانید رفتار های ان ها را بسنجید و بهترین پاسخ ها را در اختیارشان قرار دهید.
یا به صورت رایگان و یا به ان ها خدماتتان را بفروشید و شما قابلیت ان را پیدا می کنید در گوگل حضوری موفق داشته باشید.
و ساختار صفحات و محتوای خودتون رو به بهترین شکل ممکن جایگذاری کنید.
و خیلی مواقع پیش میاید  کاربر هایتان در سئو از شما می خواهند در عبارت بخصوصی در جایگاه 1 قرار بگیرند. و زمانی که شما ان عبارت را بررسی می کنید.
متوجه میشوید ان عبارت اصلا جستجویی ندارد و یا اینکه برگشت مالی ندارد. و اصلا مناسب نیست و هزینه گزاف و الکی می کنند.
برای پیدا کردن جایگاه در بعضی از کلمات که هیچ ارزش اقتصادی ندارند.
به عنوان مثال کلمه لپ تاپ , دانلود , موزیک , خودرو رسیدن به تمامی این کلمات در نتایج بالا بسیار دشوار هستند و این که هیچ ارزشی برای شما ایجاد نمی کند حتی اگر در این کلمات کلیدی در لینک اول باشید کسی که لپ تاپ سرچ می کند.
هیچ هدفی ندارد و یا اصلا نمی داند لپ تاپ چی هست. به همین دلیل  گوگل ویکیپدیا را نشان میدهد پس سعی کنید عبارات با ارزشی را انتخاب کنید که زمانی جایگاه پیدا کردید در ان عبارت بتواند برای شما برگشت مالی ایجاد کند.

روش های  یافتن کلمات کلیدی چیست؟

مرحله 1: لیستی از موضوعات مهم و مرتبط را بر اساس آنچه در مورد شغل خود می دانید تهیه کنید.

برای شروع این فرآیند ، به موضوعاتی که می خواهید با ان ها در نتایج های موتور های جستجو جایگاه کسب کنید فکر کنید. شما می توانید حدود 5-10 موضوع که می توانید به ان ها بپردازید فکر کنید. که می تواند برای تجارت شما مهم باشد، و سپس از این موضوعات استفاده کنید. تا بعدا در مرحله بعدی به ان کلمات کلیدی خاص و دشوار که می خواهید جایگاه کسب کنید کمک کند.

به طور مثال در پایین لیستی از کلمات را بدست اوردم با تعداد جستجوی ان

  • دیجیتال مارکتینگ  (704)
  • باریابی اینترنتی(393)
  • کسب و کار اینترنتی (1555 )
  • کسب درامد اینترنتی  (1933)

آن اعداد را در پرانتز در سمت چپ هر کلمه کلیدی مشاهده می کنید؟ این حجم جستجوی ماهانه آنهاست. این داده ها به شما کمک می کند تا تشخیص دهید کدام موضوعات برای مخاطبان شما اهمیت دارد و یا اینکه چند موضوع مختلف برای ایجاد محتوا نیاز دارید تا بتوانید با آن کلمه کلیدی موفق شوید.
کلمات کلیدی بالا فقط برای مثال اورده شده اند تا موضوع را بهتر درک کنید و تعداد سرچ های ان ها واقعی نیستند.

مرحله 2: استفاده از عبارات و اصطلاحات مرتبط با کلمات کلیدی

این یک مرحله خلاقانه است که ممکن است هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی در مورد آن فکر کرده باشید. اگر اینگونه نباشد ، این یک راه عالی برای پر کردن آن لیست است.

related-keyword

اگر می خواهید در مورد کلمات کلیدی بیشتری فکر کنید که ممکن است افراد چگونه درباره یک موضوع خاص جستجو می کنند ، به Google.com بروید و به اصطلاحات پر جستجوی مرتبط که هنگام سرچ یک کلمه کلیدی ظاهر می شود ، نگاهی بیندازید. وقتی عبارت خود را تایپ می کنید و به قسمت پایین نتایج Google می روید ، به برخی از پیشنهادات برای جستجوهای مربوط به ورودی اصلی خود توجه خواهید کرد. این کلمات کلیدی می توانند ایده های دیگری را برای کلمات کلیدی دیگری که ممکن است بخواهید به آنها توجه کنید برانگیزد.

مرحله 3: انالیز و مشاهده کلمات کلیدی رقبا

فقط به دلیل این که رقیب شما کاری انجام می دهد به این معنی نیست که شما باید انجام دهید. همین مورد در مورد کلمات کلیدی نیز صدق می کند. فقط به دلیل اینکه یک کلمه کلیدی برای رقیب شما مهم است ، به این معنی نیست که برای شما مهم باشد. با این وجود ، درک اینکه رقبای شما تلاش می کنند  در کدام کلمات کلیدی جایگاه بگیرند ، یک روش عالی برای کمک به شماست که یک ارزیابی دیگر بر روی لیست کلمات کلیدی خود داشته باشید.

اگر رقیب شما در حال گرفتن جایگاه برای کلمات کلیدی خاصی است که در لیست شما قرار دارند ، قطعاً منطقی است که در بهبود رتبه خود برای آن ها تلاش کنید. این می تواند فرصتی عالی برای شما باشد.

برای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا ابزار بسیاری وجود دارد به طور مثال ابزار SEMrush , alexa , ahref و …..

ابزار های یافتن کلمات کلیدی

ابزار بسیاری وجود دارد برای پیدا کردن کلمات که می توانید به ان ها رجوع کنید یکی از ان ابزار ها ابزار وبسیما بوده

websima-suggestion

و بعضی از ابزار هستند  علاوه بر پیدا کردن کلمات مشابه می توانید تخمینی از تعداد جستجو برای شما نمایش دهد یکی از ان ها

1-ابزار  Google AdWords Keyword Planner :

بدیهی ترین انتخاب برای یافتن عبارات و کیورد های کلیدی ، این ابزار رایگان است این ابزار سالها مورد علاقه وبمستران بوده و هست.

نه تنها Google Keyword Planner هنگام راه اندازی سایت جدید انتخاب خوبی است همچنین می تواند برای رشد و تولید محتوای بیشتر بهترین دوست شما باشد.
فواید اصلی این ابزار بسیار زیاد است: شما می توانید هنگام بهینه سازی وب سایت خود اطلاعات را مستقیماً از Google که موتور جستجوگر شماست  را بیرون بکشید.
اولین قدم به سادگی وارد کردن کلید واژه یا کلمات کلیدی شما در جعبه جستجو است.

find-keyword-planner

علاوه بر اصطلاحات جستجوی خود ، بسیاری از ایده های دیگر به شما ارائه می شود.  هر آنچه شما نیاز دارید به صورت روشن و مختصر ارائه شده است.
برای چیدن لیست کلمات خود باید 3 اصل را رعایت کنید
  • میانگین جستجوهای ماهانه را چک می کنید که ایا ارزش سئو و بهینه سازی را دارد یا خیر
  • رقابت در کلمه کلیدی : میزان سختی کلمات را می سنجید و یک استراتژی برای ان پیاده سای می کنید
  • پیشنهاد  ها را گزینشی انتخاب می کنید : پیشنهاد هایی که در انتخاب کلمات کلیدی به شما می دهد را نوشته و میزان جستجو ان را بنویسید
این ابزار توسط گوگل ارائه شده وهمان طور که می دانید گوگل بهترین و پرکاربرترین موتور جستجو می باشد که میلیارد ها نفر از ان استفاده می کنند پس ابزاری که گوگل ارائه می شود قطعا می تواند اطلاعان با ارزشی را در اختیار ما قرار دهد  که بسیار به شما کمک می کند که کلمات خود را انتخاب کنید و تخمین میزند به صورت ماهانه چه مقدار سرچ می شود ولی این عدد تخمینی می باشد و عدد دقیقی نیست

keyword-planner

2-ابزار kwfinder :

این ابزار را نیز ما به شما پیشنهاد می کنید و یکی از بهترین ابزار در حوزه پیدا کردن کلمات کلیدی به شما میدهد و حتی به شما میزان سختی کلمه را به شما می گوید  که اطلاعات با ارزشی می باشد

KWFinder

ما خودمون برای پیدا کردن کلمات کلیدی از دو ابزار بالا استفاده می کنیم برای اینکه در keywordplanner تعداد سرچ های دقیق تری رو پیدا کنید باید کمپین هایی رو ادورز راه اندازی کنید و شما با پرداخت 50 دلار لیست کلمات خودتون رو بچینید برای یکسال شما کافی است ولی اگر توان پرداخت پول در شروع کار را ندارید ایرادی ندارد و از پلن های رایگان می توانید استفاده کنید

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.