keyword-cannibalization

keyword cannibalization چیست؟ چطور سئو سایت شما را نابود می کند

بدترین اتفاقی که می تواند برای وبسایت شما بیفتد این است که  دو صفحه از وبسایت شما در نتایج گوگل قرار بگیرد.و می تواند بیزینس شما را نابود کند
اکثر کسانی که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند. شناخت درستی از
keyword cannibalization ندارند.

به همین دلیل زمانی که به متخصصان سئو مراجعه می کنند یکی از ایراداتی که از ان ها گرفته می شود این است که چرا به یک موضوع چندین بار پرداخته اند.
ما در این مقاله به شما کیورد کنیوبالیزیشن را توضیح میدهیم و تاثیز مخربی که می تواند در سئو سایت شما داشته باشد و راه های شناسایی و رفع ان را به شما می گوییم .
ما به شما قول می دهیم بعد از خواندن این مقاله درک درستی از کیورد کنیوبالیزیشن داشته باشید.

keyword cannibalization چیست؟

داشتن چندین پست برای هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی یکسان با یکدیگر رقابت نمی کنند! در حقیقت ، این یک موضوع بسیار متداول است و تقریبا هیچ وب مستری از آن آگاهی ندارند.

این که آیا شما یک فروشگاه اینترنتی با هزاران محصول دارید ، یا یک وب سایت خبری که اطلاعات زیادی را ایجاد می کند ، cannibalization با کلید واژه یکسان ممکن است روی سئو سایت شما تأثیر بگذارد.

برای جلوگیری از از بین رفتن اعتبار وب سایت ، انتخاب صفحه لندینگ مناسب برای هر پرس و جو کاربر بسیار مهم است.

در مورد آن فکر کنید ، چرا دو  محتوا را راه اندازی کنید و سعی کنید آنها را برای یک کلمه کلیدی – یا بهتر بگوییم ، همان جستجوی هدف تهیه کنیم – هنگامی که می توان در یک محتوا واحد به آنها پرداخت.

اگر وب سایت تجاری شما دارای بخش وبلاگ است ، توصیه نمی شود کلمات کلیدی در پست های وبلاگ شما باشد – این ممکن است با صفحات فرود شما وارد رقابت شود. و هر دو ان ها اسیب ببینند

cannibalization کلمه کلیدی گاهی اوقات هنگامی اتفاق می افتد که شما مقاله ای را تهیه کرده اید با هدف جایگاه گرفتن کلمه کلیدی مورد نظرتان ولی ان مقاله جایگاهی را کسب نکرده و شما دوباره به اون موضوع پرداخته اید تا با مقاله جدید که تهیه کرده اید جایگاه کسب کنید.

این اشتباه بسیار رایج است

قرار دادن بیش از یک محتوا برای یک کلمه کلیدی باعث تقسیم نیروهای شما می شود و باعث کاهش کارایی و سردرگمی  گوگل و کاربران می شود.

keyword cannibalization چه تاثیری بر سئو سایت دارد

شما در حال کاهش اعتبار صفحات خود هستید

مانند محتوای تکراری ، این عاملی نیست که باعث شود Google مستقیماً شما را مجازات کند. آنچه موتورهای جستجو در اینجا انجام می دهند ، کیفیت و اقتدار صفحات شما کم شده – در نتیجه افت شدید صفحه را در نتایج موتورهای جستجو مشاهده می کنید.

1-گیج شدن موتور های جستجو

cannibalization confuse-google

موتور جستجو با تقسیم اقتدار بین صفحات مختلفی که برای موقعیت یابی برای یک کلمه کلیدی یکسان است ، نمی داند کدام یک برای آن سؤال که جستجو شده مهمتر است یا کدام یک دارای محتوای ارزشمندتری برای کاربر است.

و الگوریتم های جدید می خواهند پاسخ را با بیشترین اطمینان و ارتباط با آنچه کاربر درخواست کرده است تنظیم کنند.

ایجاد عدم اطمینان ممکن است موتورهای جستجو را به انتخاب نتایج دیگر رقبا با قدرت و قابلیت اطمینان بیشتر سوق دهد.

به خاطر داشته باشید که صفحات شما با کیورد کنیوبالیزیشن هم می توانند جایگاه ها بگیرند ، با این حال ، به احتمال زیاد آنها در جایگاه بسیار خوبی قرار نمی گیرند.

2-گیج شدن کاربران

cannibalization confuse user

اگر موتور های جستجو بیش از یکی از صفحات شما را در نتایج خود نشان دهد ، ممکن است اطلاعاتی را که کاربر به دنبال آن  است را ارائه ندهد.

رقابت بین URL های شما باعث تقسیم یا کاهش قدرت آنها می شود

به جای داشتن یک صفحه با موقعیت مناسب و دارای CTR بالا و ارائه ارزش برای کاربر ، چندین آدرس اینترنتی دارید که حاوی اطلاعات ناقص هستند

ابزار های تشخیص keyword cannibalization

tools find cannibalization

به طور کلی ، تشخیص کیورد کنیوبالیزیشن کار بسیار پیچیده ای نیست. شما می توانید ان ها را با کمک ابزار هایی که در اختیار دارید شناسایی کنید

1-استفاده از گوگل سرچ کنسول

اگر وب سایت خود را در کنسول جستجوی Google ثبت کرده اید ، می توانید cannibalization keyword را نیز تشخیص دهید.

وارد حساب کاربری سرچ کنسول خود شوید. وارد performance شوید

در لیست کلمات کلیدی که ، در زیر نمودار نشان داده شده است ، بر روی یکی از آنها که قصد تحلیل آن را دارید کلیک کنید.

خوب حالا گزینه “Pages” را فعال کنید.  حالا URL هایی که کلمه کلیدی هدف قرار داده اند را مشاهده می کنید

اگر موقعیتی برای دو یا چند صفحه مختلف از وب سایت شما باشد ، به احتمال زیاد از cannibalization کلمه کلیدی برخوردار هستید.

روش های رفع keyword cannibalization

بسته به میزان محتوایی که در طول زمان تولید کرده اید ، باید یکی از روش های زیر را استفاده کنید:

برای هر کلمه کلیدی محتوای جداگانه ایجاد کنید
بهترین سناریو این است که همه چیز را از قبل برنامه ریزی کرده و یک صفحه واحد با تمام اطلاعات لازم برای کاربر ایجاد کنید. یک URL واحد برای هر کلمه کلیدی.

از 301 تغییر مسیر استفاده کنید

redirect301

یكی از بهترین راه حل ها این است که شما،در ابتدا به تجزیه و تحلیل URL ها با یك ابزار ت مانند SEMrush یا Ahrefs بپردازید تا ببینید كدام یك از آنها بیشترین قدرت ارگانیك را دارند.

شما باید کاملاً آنالیز کنید که کدام یک از URL ها قدرت بیشتری دارند ، حجم لینک های ورودی را بررسی کنید ، کلمات کلیدی مستقر و غیره را انالیز کنید.

اگر آنها را حذف کنید ، هرکسی که سعی در دسترسی به این صفحات داشته باشد ، خطای 404 را دریافت می کند. و باید
301 Redirects را نجام دهید

URL های ثانویه را به محتوایی که از آن به عنوان “مرجع” برای آن کلمه کلیدی یا هدف جستجو استفاده کردید را ، هدایت کنید ، هر بار که کاربر سعی کند محتوای هدایت شده را وارد کند ، به URL اصلی می رود.

و باعث بهبود UX می شود و این سیگنال های مثبتی را به گوگل و موتور های جستجو منتقل می کند.

علاوه بر این ، URL هدایت شده اقتدار خود را به مقصد منتقل می کند و آن را قوی تر می کنند.

استفاده از Internal link

 structure internal-link

یک تکنیک تا حدودی “سبک” ، نه برای حل cannibalization با کلمه کلیدی ، بلکه برای گفتن به Google که یکی از آدرس های اینترنتی مهمترین است ،و انجام لینک سازی داخلی از یک صفحه به صفحه دیگر است.

این شامل اضافه کردن لینک با استفاده از یک متن که شامل کلمه کلیدی هدف به یک صفحه داخلی است.

این روش در صورتی که وبلاگ یک مشتری را مدیریت کنید ایده آل است ، زیرا به شما امکان می دهد محتوا را تولید و منتشر کنید ، اما به شما امکان دسترسی به بخش های فنی خاص مانند سی پنل را نمی دهد ، بنابراین انجام تغییر مسیر برای پلت فرم های اختصاصی غیرممکن خواهد بود.

استقاده از Canonical URL

canonical_tags

یک برچسب HTML است ، که به گوگل پیشنهاد می کند که ، هنگام داشتن چندین پست مشابه از مطالب با مفهموم یکسان قدرت همه ی ان را به یک مرجع منتقل کنند و به موتور های جستجو یگوید یکی از این مطالب از همه مهم تر است.

استفاده از canonicals چیزی نیست جز “پیشنهادی” که ما به موتور جستجو می کنیم ، بنابراین گوگل می تواند کاملاً این موضوع را نادیده بگیرد.

نتیجه گیری

به عنوان یک قاعده کلی ، cannibalization  می تواند به طور جدی در رتبه بندی شما تأثیر بگذارد. شما می توانید الان به وبسایت کاربران و یا خودتان بروید و این مشکل را رفع کنید اگر سوالی دارید می توانید در بخش کامنت از ما بپرسید امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.