Fifth SEO Training Session

سئو داخلی چیست؟اموزش سئو داخلی (on page seo)

سئو داخلی یکی از فاکتور های مهم  است که می توانید برای دستیابی به رتبه های بالاتر در نتایج ارگانیک موتور جستجو و موفقیت در SEO استفاده کنید.

موفقیت در سئو امروزه نیاز به بهینه سازی ترکیبی از عواملی دارد که برای موتورهای جستجو اهمیت بسیاری دارد.

کسانی که در حوزه سئو فعالیت می کنند می دانند که بهینه سازی سئو داخلی باید در اولویت قرار گیرد.

طی چند سال گذشته ، قوانین on page seo به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، زیرا Google سعی می کند بهترین نتایج را به کاربران نمایش دهد.

سئو داخلی چیست؟

on page seo به عمل بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو و کاربران در وب سایت اشاره دارد.

علاوه بر انتشار محتوای مناسب و باکیفیت ، سئو داخلی شامل بهینه سازی عناوین ، تگ های HTML (عنوان ، متا و هدر) و تصاویر شما و افزایش سرعت وبسایت شما می باشد.

هدف نهایی on page seo این است که به زبان “موتورهای جستجو” صحبت کنید و به خزندگان موتور جستجو کمک کنید تا معنی و مفهوم صفحات شما را بفهمند. منظور از این که به زبان “موتورهای جستجو” صحبت کنید این نیست که برای انسان نامفهوم باشد.

بلکه هم کاربران شما و هم موتور های جستجو درک متقابلی از صفحات شما داشته باشند.

شما در اموزش سئو تکنیکال یاد می گیرید که چگونه خوانایی صفحات را برای موتور های جستجو بهینه کنید

چرا سئو داخلی مهم است؟

on page seo بسیار مهم است زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت و موضوع محتوای شما را راحت تر تشخیص دهد.و همچنین تشخیص دهد که آیا مربوط به درخواست جستجوگر است یا خیر.

صرفاً ایجاد و انتشار مقاله برای وب سایت شما کافی نیست – برای گرفتن نتیجه و جذب ترافیک  باید آن را برای Google و سایر موتورهای جستجو بهینه کنید.

علاوه بر این ، شما نمی توانید به راحتی SEO داخلی را نادیده بگیرید زیرا در هنگام بهینه سازی کنترل بیشتری دارید بر خلاف
سئو خارجی که از سیگنال های خارجی (به عنوان مثال ، بک لینک)) است.

اگر به سئو داخلی اهمیت دهید ، قطعا افزایش ترافیک را مشاهده خواهید کرد.

عوامل و فاکتور های سئو داخلی On-Page SEO

content is king

احتملا قبلا شنیده باشید که
“محتوا پادشاه است (Content is king) ”
این جمله توسط بیل گیتس در سال 1996 گفته شده و امروزه در حوزه اینترنت کاملا حرف درستی می باشد.

چرا؟

موتور های جستجو از جمله Google می خواهد کاربران هنگام بازدید از صفحه وب سایت شما رضایت کافی را داشته باشند. و تنها راهی که گوگل میفهمد کاربران سایت از شما راضی هستند ، زمانی است که کاربر وارد صفحه شما می شود. چه مدت در صفحه شما وقت خود را صرف خواندن مطالب شما می کنند؟

سئو هیچ فرقی با مهارتهای دیگر ندارد: نتایج عالی همیشه از تلاش زیاد حاصل می شود.
درست مانند بسیاری از بیزنس ها شما حتی بهترین بازاریاب جهان هم باشید نمی توانید محصول بی کیفیت خودتون رو بفروشید.
و همین موضوع در سئو نیز صدق می کند و اگر محتوایی که تولید می کنید از کیفیت خوبی بر خوردار نباشد حتی اگر بهترین سئو کار هم با شما شروع به همکاری کند بی فایده است.
مگر انکه محتوای خوب تولید کنید اگر خودتان نمی توانید تولید محتوا کنید به یک شرکت تولید محتوا بسپارید.
بهبود On-Page SEO ترافیک شما را بهبود می بخشد ، رتبه شما را در نتایج بالا می برد و هزینه
سئو خارجی (off page seo) را برای شما کاهش می دهد.

فاکتور های محتوای عالی و مناسب چیست؟

on-page seo

کیفیت محتوا :

مهمترین فاکتوری که شما را از دیگر رقبایتان متمایز می کند کیفیت محتوای شماست.
اما ارائه محتوای با کیفیت کار اسانی نیست و شما باید در این زمینه بسیار تجربه داشته باشید.
اما شما می توانید از مقاله های خوبی در سطح اینترنتاستفاده کنید و ان ها را باز نویسی کنید و منظور از بازنویسی کپی ان مقاله نیست. چون این کار اصلا توصیه نمی شود و برای وبسایت شما پارامتر منفی محسوب می شود.
منظور من از بازنویسی این است که شما ان مقاله را بهبود داده و به ان  عمق بدهید و هر ان چه که براداشت می کنید و احساس می کنید برای کاربرنتان قابل فهم تر است را بنویسید.
و نباید شما چندین مقاله را انتخاب کنید و از هر کدام یک پاراگراف استفاده کنید چون گوگل متوجه می شود همان طور که پیشنهاد دادم هر ان چه را که برداشت می کنید را به زبان و نوع بیان خودتان بنویسد.
پس از شروع اطمینان حاصل کنید که تمام مطالب مهم را در پست خود ذکر کرده اید و سعی کنید در طول یک روز حداقل یک محتوا تولید کرده باشید.
شما می توانید با مراجعه به مقاله اموزش تولید محتوا اطلاعات دقیق تری را مطالعه کنید

کلمات کلیدی :

تحقیقات کلمات کلیدی یکی از نکات مهم و ضروری برای تولید محتوا می باشد. از آنجایی که می خواهید کلمه کلیدی هدفمند خود را در عنوان مقاله خود و در کل مقاله قرار دهید ، باید قبل از شروع نوشتن ، کلمه کلیدی خود را انتخاب کنید.
ما در این قسمت توضیحات کلی را به شما می دهیم و برای ان که در این حوضه دقیق تر ورود کنید باید اموزش پیدا کردن کلمات کلیدی را ببینید و شما باید در این بخش بسیار زمان بگذارید

گوگل و دیگر موتور های جستجو در طی این سالها باهوش تر شده اند.
شما باید از کلمات کلیدی خود در سراسر مطالب خود استفاده کنید ، استفاده زیاد از کلمات کلیدی در متن شما باعث اسیب نیز می شود.
و باید مراقب باشید.
امروزه بیشتر باید به مفهوم کلمات کلیدی خود اشاره کنید و گوگل ان را متوجه می شود و علاوه بر ان که کلمات کلیدی شما را پیدا می کند شما به مترادف ان نیز اشاره کرده اید که این برای یک محتوا بسیار عالی می تواند باشد

عنوان :

عنوان صفحه بسیار مهم و ضروری است  هنگامی که  عنوان خود را می نویسید ، باید کوتاه ، واضح و توصیفی باشد اما از محتوای صفحه کپی نکنید. طول ایده آل 50 تا 60 کاراکتر است.

توضیحات متا(Meta description):

توضیحات متا همان چیزی است که موتورهای جستجو برای سنجش موضوعی که می نویسید و مخاطبان دقیقی که باید به آن صفحه ارسال کنند ، استفاده می کنند. بنابراین ، آن را توصیف و کوتاه کنید اینگونه است که معمولاً توضیحات متا در لیست جستجوی ارگانیک ظاهر می شود:

 description

توضیحات نوشتن متا اسان است اگر وردپرس استفاده می کنید می توانید از پلاگین yoast seo کمک بگیرید و توضیحات متا برای جب کاربر و افزایش نرخ کلیک بسیار حائز اهمیت است.

تازه بود محتوا Freshness of content

یکی دیگر از عوامل مهم  این است که شما محتوای تازه و جدید ارائه دهید  که برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو اهمیت بسیاری دارد.

و منظور از جدید و تازه بودن محتوا این است که اگر در گذشته مقاله ای را تولید کردید و در گذر زمان جایگاه خودش را از دست داده به ان مطالب تازه ای اضافه کنید و ان را بروزرسانی کنید و دوباره انتشار دهید.

بررسی کد های html وبسایت برای on-page seo

وقتی مطمئن شدید محتوای شما از کیفیت عالی برخوردار است ، حالا نوبت به بررسی کد های قالب شما می شود و باید ان ها را چک کنید  لازم نیست شما بک برنامه نویس ماهر باشید و با اشنایی اصول اولیه html می توانید بررسی خودتون رو شروع کنید که ایا از تگ های مناسبی استفاده شده یا خیر .

طراحی مناسب براساس رابط کاربری و تجربه کاربری

user experience design

هیچ کس نباید سایتی را تنها برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. ما برای مردم سایت می سازیم.

از این گذشته  موتور های جستجو  محصولاتتان را نمی خرند بلکه. فقط کاربران شما می توانند این کار را انجام دهند.یکی دیگر از نکاتی که بسیار خودم در قسمت on-page seo به ان اهمیت میدهم ساختار ظاهری وبسایت است که کاربر را خسته نکند و از رنگ ها و چیدمان درستی استفاده می کنم که کاربر را ترغیب به گشتن در سایت کند.

یک طراحی خوب منجر به این می شود کاربر رضایت کافی را هنگاهم گشتن در صفحه وسایت شما احساس  می کند.و گوگل متوجه رفتار کاربر در وبسایت شما می شود

رسپانسیو یا (Mobile-Friendly)

Mobile-Friendly

وقتی الگوریتم Google Panda به وجود امد ، بسیاری از سایتها آن را جدی نگرفتند. و به تبع آن ، آنها هزینه های گزاف پرداخت کردند. به عنوان مثال ،ebay  هشتاد درصد از رتبه های برتر خود را از دست داد. این یک ضرر بزرگ بود.

21 آوریل 2015 برای کاربران موبایل روز خوشی بود. Google با تنظیم استانداردهایی که هر صاحب سایت را مجبور به در نظر گرفتن کاربران تلفن همراه می کند ، به آنها هدیه داد.

به من اعتماد کنید و مطمعن باشید ، اشتیاقی که گوگل نسبت به کاربران موبایل دارد در آینده قطعا افزایش می یابد.
دلیل اینکه باید آن را به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در نظر گرفت، این است که اکثر کاربران از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به سایت شما دسترسی پیدا می کنند.

رسپانسیو بودن وبسایت بسیار امری ضروری است که منجر به رضایت کاربر میشود چون امروزه بسیاری از گوشی هی خود برای جستجو استفاده می کنند و اگر بسایت شما رسپانسیو نباشد شما تعداد زیادی از کاربران خودتون رو از دست می دهید.

بیش از 54٪ از کاربران فیس بوک از طریق دستگاه های تلفن همراه خود دسترسی پیدا می کنند.
با توجه به اینکه فیس بوک اکنون 1.65 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد ، این تعداد تقریبا 900 میلیون کاربر تنها موبایل دارد!
شما امروزه برای خودتان یا هر کسی طراحی وبسایت می کنید  باید  دستگاه های موبایل را در ذهن داشته باشید.

افزایش سرعت وبسایت

speed page

در سال 2010 ، مت کاتس اعلام کرد که سرعت سایت ارزش پایین تری نسبت به سایر عوامل مهم رتبه بندی و سئو دارد ، ولی دیگر این حرف صحیح نیست امروزه سرعت ، تقریباً به اندازه یک کلمه کلیدی سنگ بنای اساسی ، ضروری است.
مطالعات اخیر نشان می دهد که تأخیر در یک ثانیه لودینگ صفحه، می تواند باعث کاهش 7 درصدی در تبدیل شود.

خود را گول نزنید. شما می دانید چقدر این پارامتر مهم است و خودتان را جای کاربرهای وبسایتتان بگذارید و اگر لود یک وبسایت طولانی باشد ایا خودتان حاضر می شوید معطل بمانید؟

قطعا خیر امروزه افراد ارزش زمان را بسیار بیشتر از گذشته می دانند و اگر لود یک صفحه زیاد شود کاربر منصرف شده و دکمه بازگشت را میزند و به یک سایت دیگر می روند.

شما می توانید سرعت وبسایتتان را از طریق gtmetrix.com  ویا ازطریق  pingdom بسنجید.
اگر نتایج شما بهینه نیست ، نگران نباشید – روش های زیادی برای افزایش سرعت سایت شما وجود دارد.

برای افزایش سرعت می توانید ااز هاستینگی استفاده کنید که خودش را به سرور های قدرتمندی مجهز کرده باشد و دیگر کاری که می توانید انجام دهید می توانید حجم عکس های خود را کاهش دهید.

سئو داخلی مهم تر است یا سئو خارجی؟

برای دستیابی به بهترین نتیاج در موتورهای جستجو ، به سئو خارجی  و سئو داخلی نیاز دارید.

سئو درون صفحه از اهمیت بیشتری برخوردار است (حداقل برای وب سایت های جدید) ، و من در زیر توضیح می دهم که چرا.

در شروع کار شما باید  موتورهای جستجو را متقاعد کنید که ساختار سایت شما از استاندار ها لازم تبعیت می کند.

همچنین با رعایت on page seo شما کاربران راضی تر خواهید داشت هرگز فراموش نکنید که هدف اصلی شما این است که کاربران خود را راضی نگه دارید.

سئو خارجی ممکن است باعث ایجاد ترافیک به وب سایت شود اما اگر به درستی و اصولی انجام  نشود می تواند ، نتایج ناامید کننده ای را به همراه داشته باشد

off page seo  پس از  On-Page ارائه می شود

قبل از اینکه سئو خارجی فکر کنید ، باید از بهینه سازی داخلی اطمینان حاصل کنید.

.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *