best-seo-tools

بهترین ابزار انالیز سئو در سال 2019

 بهترین ابزارهای  انالیز سئو و نظارت بر وب سایت شما در سال 2019

امروزه که یکی مهم ترین بخش دیجیتال مارکتینگ را سئو شامل می شود باید بسیار از پارامترها را در نظر گرفت برای جایگاه گرفتن در نتایج گوگل و  با توجه به ان که موتور های جستجو الگوریتم های خود اپدیت می کنند تا کاربران تجربه جستجوی بهتری داشته باشند باید وبسایت خود و سایت های رقیب تان را به بهترین نحو ممکن انالیز کنید تا بتوانید خود را در نتایج بهتر موتور های جستجو قرار دهید  ابزار هایی وجود دارد که وبسایت شما را انالیز کرده و به شما کمک می کنند سایت را بهینه تر کنید

این ابزارها برای استراتژی جستجوی ارگانیک شما بسیار مهم هستند زیرا به شما این امکان را می دهد تا روی عناصر سایت خود که برای Google مهم هست متمرکز شوید. در این مقاله ، ما به 10 ابزار مختلفی می پردازیم که همه به شما کمک می کنند مانند یک سئو  کار  یک سایت را بررسی و انالیز کنید .

حتما باید از ابزار های سئو استفاده کنیم؟

شما باید پروژه را مدیریت کنید و برای ان استراتژی بچینید که چطور در کلمات مورد نظر کارفرما  در موتور های جستجو جایگاه مناسبی دریافت کنید می توانید از ابزار زیر استفاده کنید و به کار خود سرعت ببخشید و یا اینکه از این ابزار چشم پوشی کرده که سرعت شما را در بهبود وبسایت کاهش داده و حتی باعث می شود نقاط ضعف وبسایت خودتان و یا  پروژه ای که ان را دریافت کرده اید را متوجه نشوید ولی بعضی از ابزار بسییار برای کسب و کار اینترنتی فعال ضروری است مانند گوگل سرچ کنسول که داشتن ان بسیار توصیه می شود

1. گوگل سرچ کنسول

شاید بهترین راه برای درک نحوه مشاهده سایت شما توسط Google ، سؤال از Google باشد. Google Search Console.
یکی از ابزاری است که سئو کار ها بسیار با ان سر و کار دارند و دیتا های مفیدی را از ان برداشت می کنند و می توانند انالیز بسیار درست و دقیقی انجام دهند و عملکرد وبسایتتان را می توانید مشاهده کنید. علاوه بر ان می توانند بسیار کار های ضروری دیگری در ان انجام دهید به طور مثال زمانی سایتتان هک شود در گوگل سرچ کنسول می توانید متوجه شوید یا اینکه می توانید، با ابزار Google Fetch as Google مقاله خود را سریع تر ایندکس کنید
google search console

2. Ahrefs

Ahrefs یک منبع پیشرفته سئو است که ویژگی وب سایت شما را بررسی کرده و  کلمه  های کلیدی ، بک لینک ها و رتبه بندی را به شما نشان می دهد  تا به شما در تصمیم گیری بهتر درباره محتوای خود کمک کند. سه ابزار اصلی آن عبارتند از:
Site Explorer :  عملکرد صفحات در وب سایت شما را نشان می دهد.
Content Explorer : به شما امکان می دهد صفحات وب با عملکرد بالا را تحت کلمات کلیدی و موضوعات خاص جستجو کنید.

Keywords Explore :  حجم جستجو ماهانه و نرخ کلیک کلمات کلیدی را به شما نشان میدهد.

ahrefs-seo-keyword-research
شما با ahref می توانید کلمات کلیدی خود را پیدا کنید و حتی رقیبان خودتون رو انالیز کنید DR یا Domain Rating یکی از پارامترهای ابزار Ahref برای تعیین میزان قدرت دامنه هایی است که به شما لینک داده اند شما می توانید لینک بیلدینگ های رقبایتان را نیز انالیز کنید در این بخش میتوانید ببینید رقبا به صفحات خود به چه نسبتی لینک داده اند.  برای یک سئو مستر  لازم است این اطلاعات را از رقبا جمع آوری داشته باشد.

3. Woorank

آیا به یک ابزار با کیفیت نیاز دارید که به شما در نظارت بر عملکرد وب سایت شما کمک کند و شما را از رقابت دور نگه دارد؟ Woorank ابزاری است که به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از طریق ویژگی های قدرتمند و کارآمد در صدر  نگه دارید ، که شامل موارد زیر است:
تجزیه و تحلیل رقابتی – رقبایتان را انالیز کرده و کلمات کلیدی آنها را پیدا کنید ، و استراتژی خود را پیاده سازی کنید .
چک لیست بازاریابی – فهرست بازاریابی  نکات شخصی برای شما فراهم می کند که در هنگام بهینه سازی وب سایت خود به شما کمک می کند. این به شما کمک می کند تا یک فرایند گام به گام را دنبال  کنید که وب سایت شما را در بهترین شکل حفظ کند.
woorank seo monitoring tool

7. SEMRush

SEMrush یک مجموعه ابزار کامل برای مدیریت بازاریابی دیجیتال است. این ابزار کاملاً حرفه ای  شما می توانید ترافیک از کانال های ارتباطی متعدد مشاهده کنید و به اثربخشی رویکردهای بازاریابی آنها بپردازد.

بهترین کلمات کلیدی رقیب خود را کپی کنید. SEMRush یکی از ابزار های SEO مورد علاقه من در همه زمان ها می باشد.

این برنامه هم به نسخه پرمیوم و رایگان وجود دارد.  نسخه رایگان ان نیز بسیار جالب است. چه رایگان و چه با هزینه ، SEMRush به  یک روش کار می کند: شما با این ابزار رقیب خود را که در یک عبارت یا کلمه کلیدی جایگاه گرفته را انالیز کرده و در ان با استراتژی درست جایگاه کسب می کنید .

8. Google Analytics

گوگل انالیتیک نیز یکی دیگر از ابزار هایی است که بسیار حائز اهمیت می باشد و مدیران دیجیتال مارکتینگ ان را بررسی می کنند تا بتوانند ببینند مردم چگونه سایت شما را پیدا کرده اند. گوگل انالیتیک یک ابزار سئو نیست اما اجرای یک برنامه SEO بدون این ابزار تقریبا غیرممکن است.
شما با این ابزار می توانید دیتا ها زیر را بدست بیاورید

  • Organic traffic
  • Bounce rate
  • Traffic sources
  • Time on site
  • Page speed
google analytics

یکی از بهترین پارامتر های گوگل انالیتیک ادغام ان با گوگل سرچ کنسول می باشد Google Analytics به تنهایی بسیار قدرتمند است. اما وقتی آن را با کنسول جستجوی Google ترکیب می کنید قدرتمند تر می شود و اطلاعات مفیدی را به شما منتقل می کند

9. Moz

 Moz یکی از ابزار های قوی و محبوب در حوزه سئو می باشد که شامل ابزارهایی است که برای بهبود و بهینه سازی وبسایت برای موتور جستجو طراحی شده است. ویژگی های کلیدی شامل Link Explorer ، Keyword Explorer و Rank Tracker است. شما با این ابزار انالیز کاملی می توانید بر روی سایت خودتان یا سایت های رقیبتان انجام دهید و گزارشات ابزار moz را بررسی کنید

moz

10. Ubersuggest

Ubersuggest یک ابزار تحقیق ساده برای کلمات کلیدی است این ابزار همچنین داده های مفید برای هر کلمه کلیدی از جمله حجم جستجو ، CPC و سطح رقابت را به شما می دهد. این ابزار داده های Google Suggest را جمع آوری می کند که ایده های کلمات کلیدی مشابه و مرتبط با جستجوهای شما را در Google ارائه می دهد.
ubersuggest
بعد از ان که مقاله ابزار سئو را مطالعه کردید پیشنهاد می کنم با بهترین پلاگین های سئو وردپرس اشنا شوید
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.