seo-checklist

چک لیست کامل سئو برای سال 2019

بهینه سازی موتور جستجو به یک نیاز مهم برای وب سایت ها و کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است. دیگر اختیاری نیست.

در کنار تمام عواملی که یک وب سایت خوب را تشکیل می دهند ، فکر کردن در مورد SEO یا “جستجوی ارگانیک” برای تمامی سایت الزامی می باشد و در بیشتر برنامه های بازاریابی دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار است.

در عین حال ، من می دانم که بسیاری از دارندگان وب سایت اعم از سایت های نوپا و شرکت های کوچک گرفته  تا مارکت های بزرگ اینترنتی در تلاش هستند تا با کمک سئو بتوانند درامد خود را افزایش بدهند و قطعا برای سئو بودجه ای نیز در نظر گرفته اند برای ان که راحت تر بتوانید وبسایت خودتان را انالیز کنید یک چک لیست برای شما تهیه کرده ایم من جنبه های سئو را به مواردی که بطور سنتی در فرایند خود انجام می دهم طبقه بندی کرده ام از جمله:

  1. Technical SEO
  2. On-page
  3. off-page

checklist-seo-2019

چک لیست سئو تکنیکال

در ابتدا شما باید وبسایت را از از نظر تکنیکال بررسی کنید چون یکی از مهم ترین پارامتر های بهینه سازی وبسایت هم برای موتور های جستجو و هم برای کاربران سئو تکنیکال می باشد قبل از اینکه شما تمرکز خود را روی محتوای خاصی که می خواهید در موتورهای جستجو رتبه بندی شود ، باید مطمئن شوید که سایت شما می تواند ایندکس شده و خزنده ساختار وبسایت شما را درک کنند.

باید اطمینان حاصل کنید که google search console ، Bing Webmaster Tools ، Google Analytics را به سایت خود متصل کرده اید. این ابزارها همه داده های  تحلیلی خوبی برای شما به ارائه می دهند. و در این راه به شما کمک می کنند.

XML Sitemap ( نقشه سایت )

نقشه سایت بسیار به خزنده های موتور های جستجو در ایندکس کردن صفحات کمک می کند به طور مثال شما برای مسافرت به شهری می روید اگر نقشه ان شهر را داشته باشید دید کلی تری را نسب به شهر دارید و زمان کمتری را هدر می دهید ومی توان گفت زمانی که وبسایت شما نقشه سایت دارد صفحات شما بهتر و سریع تر ایندکس می شود اکثر وب سایت دارای این افزونه ها یا  افزونه هایی هستند که یک نقشه سایت پویا ایجاد می کنند که با صفحات موجود در سایت شما همگام می ماند.

Robots.txt

شما در این پرونده دستورالعمل هایی را می توانید قرار دهید تا تا صفحاتی را که می خواهید موتور های جستجو ایندکس نکنند را ببندید. چون به طور پیش فرض ، موتورهای جستجو تمام مطالبی را که می توانند پیدا کنند ، بررسی می کنند.و ان را index می کنند حتی اگر نمی خواهید موتورهای جستجو را از ایندکس کردن صفحات موجود در سایت خود محدود کنید ، این پرونده را حتماً بسازید بسیار توصیه می شود شما می توانید با وارد کردن کد زیر Robots.txt سایت ها را مشاهده کنید

سرعت وبسایت(Speed)

ما همچنان آمارهایی را مشاهده می کنیم که نشان می دهد کاربران وقت کمتری را صرف می کنند. و اگر وبسایتی سرعت پایینی داشته باشد سریعا خارج می شوند.
موتورهای جستجو طی سالها که کار کرده اند تا سرعت صفحه را در عوامل رتبه بندی خود درج کنند. به دنبال راه هایی برای به حداقل رساندن سرعت سایت هستند. تا تجربه کاربری مناسبی را به کاربران خود انتقال دهند پس به فاکتور سرعت وبسایت که یکی عوامل مهم در سئو می باشد را رعایت کنید. برخی از ابزارهای توسعه دهنده عالی وجود دارند که می توانند به شما  بهینه سازی در وب سایت خود کمک کنند تا بار بارگذاری صفحه شما به سطح رقابتی برسد.

رسپانسیو (Mobile-Friendly)

همانطور که می دانید کاربران موبایل امروزه بسیار بیشتر 10 سال پیش شده اند و بیشتر کاربران با موبایل و تبلت جستجو می کنند و یکی از فاکتور های ضروری در سئو می باشد چون همان طور که می دانید seo مخفف search experience optimization می باشد پس در رضایت کاربران بسیار مهم است و وبسایتی که کاربران موبایل خود را نظر نگرفته نمی تواند به جایگاهی که می خواهد برسد

SSL

تقریباً مانند نیازهای موبایل و سرعت سایت ، داشتن یک سایت امن مهم است. اگر وب سایت شما تحت SSL نیست ، ممکن است بعد از مشاهده هشدار امنیتی در Chrome یا مرورگرهای دیگر ، کاربران را از دست دهید.پس توصیه می شود حتما ssl را تهیه کنید.

چک لیست سئو داخلی (on-page)

checklist-on-page-seo

بیشتر افراد تمایل دارند هر زمان که به SEO اشاره می شود ، در مورد عوامل صفحه (مثلاً کلمات کلیدی ، محتوا ، برچسب عنوان) فکر کنند.
موتورهای جستجو بیش از کلمات کلیدی به چارچوب متن اهمیت می دهند.

انتخاب کلمات کلید (Keywords & Topics)

همانطور که در مقاله اموزش انتخاب کلمات کلیدی گفتیم اولین قدمی که شما باید انجام دهید انتخاب کلمات کلیدی است قبل از اینکه واقعاً بخواهید وبسایت خودتان را راه اندازی کنید باید بدانید هدفتان از ایجاد وبسایت چیست.چه افرادی را می خواهید هدف قرار دهید. اگر تاکنون تحقیق در مورد کلمات کلیدی یا تحقیقات گسترده تری در مورد مخاطبان مورد نظر خود انجام نداده اید ، باید در اینجا مکث کنید و مدتی وقت بگذارید تا بدانید مخاطبان شما برای یافتن وب سایت خود از چه مباحث و عباراتی استفاده می کنند.

محتوا (Content)

همانطور که میدانید محتوا یکی از مهم ترین پارامتر ها می باشد. وبرای ایجاد ارتباط با کاربران وبسایتتان بسیار مهم می باشد و باید به توجه داشته باشید اگر محتوای کمی برای وب سایت خود دارید ، رقابت با سایت هایی که قوی و پر از محتوا باشند دشوار است. و به سختی و با هزینه های هنگفت باید با رقبایتان رقابت کنید و هیچ کسب و کاری نیست که نتوان برای ان محتوا تولید کرد.

عنوان (Title)

شما باید یک عنوان مناسب و منحصر به فرد برای هر صفحه داشته باشید.  عنوان باید تعداد کاراکتر های درستی برخوردار باشد و کلمات کلیدی  را در بر داشته باشد و عنوان های جذابی را انتخاب کنید

توضیحات متا(Meta Description)

مانند عنوان ، باید برای هر صفحه وضیحات متا سفارشی و موضوعی مرتبط داشته باشیم. مطمئن شوید که برای کاربر مفید است، حاوی کلمات کلیدی مربوط به محتوا باشد و به عنوان کمک کند.

استفاده از تگ های Headings

تگ های “H” از نظر اهمیت سئو مورد بحث قرار می گیرند. باز هم ، من روی یک عنصر واحد متمرکز نیستم ، بلکه شما باید تمام پارامتر ها را بسنجید ولی پیشنهاد می کند حتما از تگ های H در مقاله خود استفاده کنید اگر می توانید از برچسب های عنوان استفاده کنید ، این کار را به روشی سازمان یافته انجام دهید و مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مرتبط با آن استفاده می کنید. سعی کنید فقط از یک برچسب H1 استفاده کنید.

استفاده از Image Alt Attributes

متن Alt برای موتورهای جستجو مفید است تا بفهمد تصویر درباره ی چیست.این فرصتی دیگر برای کار با کلمات کلیدی در یک صفحه است. شما می توانید کلمات کلیدی خود را نیز در alt تصویر بکار ببرید و خود را رقبایتان متمایز کنید

چک لیست سئو خارجی (off-page)

عوامل خارجی مواردی است که شما نمی توانید در وب سایت خود کنترل کنید و لزوماً در یک چک لیست سئو قرار نمی گیرد. با این حال ، من می خواهم تمام کار هایی که باعث بهبود شما در نتایج گوگل می شود را به شما بگویم عوامل درون صفحه ، ارتباط و اعتماد کاربران و موتورهای جستجو را تحت تأثیر قرار می دهد. عوامل خارجی بر وضعیت “اقتدار” شما تأثیر می گذارند و باعث می شود , محتوای شما را عنوان سورس مناسبی تایید می کند به طور مثال اگر شما در سمیناری بخواهید سخنرانی کنید و بعد از اینکه سخنرانی شما تمام شد اساتید و افراد کار بلد در ان حوضه شما را تایید کنند به کار شما ارزش می دهند دقیقا کار off-page  این است

لینک (link)

لینک های ورودی ( backlinks) به وب سایت شما از وب سایتهای معتبر و نقش بسزایی در سئو بازی می کند.همانطور که گفته شد اگر محتوای شما خوب باشد کاربران به ان لینک میدهند و ان را یک منبع مناسب در ان حوزه معرفی می کنند.

شبکه های اجتماعی (Social Media)

رسانه های اجتماعی همچنین می توانند تلاشهای شما (و سایر بازاریابی دیجیتال) شما را تقویت کنند ، حتی اگر این امر به طور مستقیم بر رتبه بندی شما تأثیر نگذارد.شما با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید کاربران را سوق دهید به وبسایتتان که بسیار می تواند مثمر ثمر واقع شود و به شما کمک کند

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد شما می توانید نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.