seo-contract

نمونه قرارداد سئو و بهینه سازی سایت + 5 نکته

قرداد هایی که منجر به شکست پروژه می شوند.

زمانی که وارد بازار کار شوید اولین قدم برای شروع کار بستن یک قرارداد درست و اصولی است که هر دو طرف ضرر نکنند.

ما قصد داریم در این مقاله یک دید کلی نسبت به بستن قرار دادهای سئو به شما بدهیم.

قراردادهای سئو می توانند گیج کننده و بحث برانگیز باشند. قراردادها ممکن است برای برخی از افراد ترسناک باشد ، اما اینگونه نیست. در مورد کارهایی که باید انجام شود ،باید به یک توافق برسید.

اساساً ، تمام این قراردادها عبارتند از: یک تفاهم مشترک هستند. یک قرارداد خوب انتظارات را تعیین می کند و آنها را شفاف سازی می کند.

لحن روابط ما با مشتری اغلب در مرحله قرارداد و مذاکره شکل می گیرد.

همانطور که همه می دانید ، الگوریتم های سئو دائما در حال تغییر است. و اگر قرارداد شما حاوی وظایف بسیار مشخصی باشد ، ممکن است در آینده به مشکل به خورید.

به جای اینکه در مورد کارهای خیلی خاص صحبت کنید (به طور مثال گرفتن جایگاه مشخص در موتور های جستجو)، به رویکردهای طبقه بندی بزرگتر توجه کنید.

در مقابل ، مراقب باشید قرداد خیلی مبهم نباشد. به یاد داشته باشید که هدف از این قرارداد ایجاد یک تفاهم متقابل و تعیین انتظارات برای انجام کار است.

اگر قرارداد خود را در مورد انجام وظایف بیش از حد مبهم بگذارید ، قرارداد شما ممکن است در مورد انتظارات سردرگمی ایجاد کند.

1. طول مدت قرارداد را در نظر بگیرید

دو گزینه اصلی برای طول مدت قرارداد وجود دارد: محدود یا تمدید خودکار. قراردادهای محدود تاریخ شروع و پایان را ثبت می کنند ، گویی که در حال کار روی یک پروژه هستید. با این حال ، قراردادهای تمدید خودکار حاوی بندهایی است که اجازه می دهد قرارداد برای دوره های پیاپی – یک ماه ، 2 دوماه و ….. ادامه یابد.

من از اینکه تمام وقت خود را صرف نوشتن قرارداد بکنم بجای اینکه SEO را انجام دهم متنفرم.

سئو واقعا یک “پروژه” نیست ، بلکه تلاشی مداوم است – یا حداقل باید باشد. من فکر می کنم قراردادهایی که امکان تمدید دارد SEO را به عنوان یک تلاش مداوم معرفی می کند. و واقعا سئو را نمی توانید به زمان محدود کنید چون نیاز به یک تلاش مستمر دارد.

نکته منفی که در قراردادهایی که می توان تمدید کرد این است که هنگام تغییر قیمت با رشد کسب و کار ، هزینه های شما نیز رشد می کند.

به عنوان مثال اگر شما به اهدافتان رسید و جایگاه های مناسبی  را در موتور های جستجو پیدا کردید ، برای حفظ ان هزینه عملیات  افزایش می یابد. این چیز بدی نیست – اما به این معنی است که شما باید هزینه های خود را دوباره ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به طور مناسب هزینه های عملیاتی جدید شما را پوشش می دهد.

با میزان تغییر قیمت ممکن است کمی با کارفرما به مشکل بخورید ولی تجربه ثابت کرده اگر موفق عمل کرده باشید پروژه را با افزایش قیمت باز هم در اختیار دارید.

و باید قرارداد موجود را فسخ کرده و یک قرارداد جدید ایجاد کنید با- قیمت بالاتر.

2. حداقل طول قرارداد سئو

اگر شما در قرار داد خود را به تاریخ محدود کردید باید بدانید گرفتن نتیجه در SEO معمولاً سریع نیست. با توجه به این نکته ، ممکن است شما بخواهید حداقل یک مدت قرارداد داشته باشید تا زمان کافی برای رسیدن به نتایج مطلوب را داشته باشید.

بسیاری از شرکتهای سئو نیاز به یک قرارداد حداقل 6 یا 12 ماهه دارند که برخی از آنها فاقد امکان فسخ قرارداد در آن دوره هستند. اگر 6-12 ماه خیلی طولانی به نظر برسد ، برعکس 1-2 ماه ممکن است خیلی کوتاه باشد.

من شخصاً یک قرارداد حداقل 6 ماهه را می پسندم – این حداقل زمان کافی را برای نشان دادن حرکت مثبت در سئو را فراهم می کند.

3- افزایش قیمت اتوماتیک سالانه را در نظر بگیرید

هزینه انجام کار هر ساله بالا می رود.  هزینه های عملیاتی هر سال بدون در نظر گرفتن اقتصاد افزایش می یابد. فقط چند نمونه از هزینه های رو به افزایش:

  • افزایش سالانه حقوق برای کارمندان و کسانی که در شرکت فعالیت می کنند
  •  افزایش اجاره محل کار
  • افزایش قیمت ابزار های سئو برای تحلیل و بررسی وبسایت

اگر شما یک قرارداد تمدید خودکار دارید ، مطمئناً می توانید یک بند برای مشتریانی که سالها به طور خودکار تمدید می شوند ، اضافه کنید و این نشان می دهد که هزینه های شما برای هر 12 یا 6 ماه از قرارداد با درصد مشخصی افزایش می یابد ، شاید 3-5 درصد.

سه درصد به طور معمول تفاوت زیادی برای مشتری ایجاد نمی کند ، اما مطمئناً به شما کمک می کند تا هزینه های افزایش خود را جبران کنید.

4. جریمه ای را برای پرداخت های دیرهنگام درج کنید

پرداخت های دیرهنگام می تواند مشکل ساز باشد و جریان پرداخت ها برای ادامه فعالیت یک تجارت ضروری است.

برای تأخیر در پرداخت یک مجازات ، مالی یا خدمات مربوط به آن را در نظر بگیرید. اگر اجاره خود را دیر پرداخت کنید ، یک مجازات مالی وجود دارد.

مجازاتهای پرداختی دیررس یک روش معمول است. از آنها در صورت لزوم در قرارداد خود برای تشویق پرداخت به موقع استفاده کنید.

5. اجازه فسخ قرارداد سئو هم توسط مجری و هم کارفرما

گاهی اوقات پیش می اید شما اصلا نمی توانید کارفرما را تحمل کنید و باید همیشه یک راه را پیش روی خودتان قرار دهید که بتوانید قرارداد را فسخ کنید. و یا بالعکس کارفرما نمی خواهد با شما همکاری کند.

اما باید الزامات فسخ واضح ذکر شده باشد. به عنوان مثال ،  چگونه اعلامیه فسخ قرارداد پذیرفته می شود؟ کلامی؟ نوشتاری؟ و یا با یک ایمیل

در اخر یاد بگیرید نه بگویید

قراردادها مانند همه مسائل تجاری قابل مذاکره هستند. شما باید تصمیم بگیرید که مایل به مذاکره هستید.

از گفتن نه ، نترسید. بسیاری از مشاغل و مشاوران کوچک می ترسند نه بگویند.

اگر شرایط قرارداد برای شما مناسب نیست ، پس لزومی ندارد ان ها را بپذیرید. تعهد به کسی کهبه اندازه کافی برای شغل شما ارزش قائل نیست ، فقط  شما را ناامید می کند.

چند نمونه قرار داد سئو

  1. قرارداد سئو
  2. قرارداد سئو1
  3. قرارداد سئو2

شما می توانید تجربیات خودتان را با ما در بخش کامنت به اشتراک بگذارید

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *