effect-ssl-for-seo

آیا SSL بر سئو تأثیر می گذارد؟

گوگل موضع گیری دقیقی اتخاذ کرده است که از حریم مصرف کنندگان خود محافظت کند. به گفته آنها ، امنیت همیشه “اولویت اصلی” برای آنها بوده است.

بنابراین ، به منظور پیاده سازی یک اتصال امن پیشرفته برای کاربران ، در سال 2014 غول موتور جستجو(گوگل) HTTPS را به عنوان سیگنال رتبه بندی اعلام کرد.

آیا SSL برای SEO مناسب است؟ اگر چنین است ، کدام نوع از گواهینامه SSL تلاشهای بهینه سازی موتور جستجو را تقویت می کند؟ آیا این باعث افزایش تجربه کاربر می شود؟ این سوالی است که اکثر کسانی که در حوزه سئو فعالیت می کنند می پرسند.

فقط 1.9٪ از 1 میلیون وب سایت برتر ، کاربران را به نسخه HTTPS / SSL هدایت می کنند. به طور کلی ، کمتر از 1 درصد وب سایت های اینترنتی ایمن هستند.

آیا گرفتن ssl باعث بهبود رتبه شما در نتیجه موتورهای جستجو خواهد شد. این چیزی است که شما در این مقاله می خوانید.

مزایای تغییر وب سایت شما به HTTPS

فایده اصلی پروتکل ایمن (HTTPS) این است که در صفحاتی که داده های شخصی را با شما به اشتراک می گذارند ، ارتباطی ایمن را برای کاربران فراهم می کند. این بسیار خوب است که در وب سایت خود داشته باشید. اما ، وقتی یک کاربر اطلاعات با ارزش را مانند جزئیات کارت اعتباری به اشتراک می گذارد ، HTTPS لایه های محافظ دیگری را اضافه می کند.

برای اطمینان از اینکه داده ها بین سرور وب و مرورگر شما خصوصی و ایمن باقی بماند ، باید یک گواهینامه لایه باز Secure Socket Layer (پروتکل استفاده شده از HTTPS) نصب کنید. هنگامی که یک گواهینامه SSL بر روی یک وب سرور نصب می شود ، به عنوان یک اتصال مطمئن بین سرور وب و مرورگر عمل می کند. یک گواهی SSL نام دامنه (یا سرور یا نام میزبان) ، نام شرکت و موقعیت مکانی شما را به هم متصل می کند. در حالی که نحوه عملکرد یک گواهینامه SSL به جزئیات بیشتری می رود – شامل یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی – آنچه در اینجا باید بدانید این است: حتی اگر یک هکر موفق به رهگیری داده های شما شود ، وی کلید خصوصی برای رمزگشایی آن را ندارد.

بنابراین ، HTTPS و SSL مانع دخالت انسان در این وسط می شود.

اگر یک گواهینامه SSL نصب کرده اید و آن را در سرور وب خود تنظیم کرده اید ، Chrome و Firefox چراغ سبز نشان می دهند – نماد دوم در تصویر زیر. بازدید کنندگان حتی ممکن است در برخی از صفحات وب سایت شما هشدارهایی دریافت کنند که ممکن است باعث شود آنها وب سایت شما را رها کنند. به عبارت دیگر؟ صدور گواهینامه SSL برای برخی مشاغل ضروری است

آیا وب سایت هایی که ssl دارند در نتایج موتورهای جستجو جایگاه بهتری دارند

https good for seo

برایان دین با SEMrush ، Ahrefs ، SameWeb و MarketMuse به تجزیه و تحلیل 1 میلیون نتیجه جستجوی گوگل پرداختند.

وی دریافت که HTTPS تاثیر بسزایی در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد.

  1. تبدیل به HTTPS فقط برای اهداف SEO انجام نمی شود. این یک فرآیند فشرده منابع است.
  2. اگر یک وب سایت جدید را راه اندازی کرده اید ، پس این کار خوب است که از روز اول HTTPS را فعال کنید.

یک گواهینامه SSL بخرید (ترجیحا از ارائه دهنده میزبان شما)

اگر تصمیم به خرید مجوز تأیید سازمان را گرفتید ، غول موتور جستجو (گوگل) توصیه می کند که گواهی رمزگذاری 2048 بیتی را خریداری کنید.

توصیه می کنم گواهینامه SSL را از ارائه دهنده میزبانی وب خود خریداری کنید ، زیرا به این ترتیب می توانید آن را به صورت رایگان روی سرور خود نصب کنید.

وب سایت فعلی خود را پس از گرفتن HTTPS بررسی کنید ،و همه لینک ها را به روز کنید و با 301 تغییر مسیر ایجاد کنید.

نتیجه گیری :

HTTPS در حال حاضر تأثیر بسزایی در رتبه بندی موتور های جستجو دارد.

درنهایت ، اگر بودجه شما اجازه این کار را بدهد ، یک گواهینامه امنیتی SSL برای ایجاد اعتماد و بهبود تجربه کاربری و راحتی شما را به ارمغان می آورد.

آیا تغییراتی در HTTPS ایجاد کرده اید؟ عمده ترین چالش های پیش روی شما چه بوده؟

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *