off page seo

سئو خارجی چیست ؟ 0 تا 100 (off-page-seo) قدم به قدم

سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو اصطلاحی است که برای توصیف مجموعه ای از فرآیندهای هدف در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو استفاده می شود.

SEO نه تنها برای بدست آوردن بازدید کنندگان ارگانیک از جستجو می باشد، بلکه راهی برای بهبود تجربه کاربری از وب سایت شما و افزایش اعتبار آن نیز هست.

موتورهای جستجوگر از الگوریتم های پیچیده ای استفاده می کنند تا مشخص کنند کدام صفحات را در نتایج جستجو خد نشان دهند.

SEO راهی برای «ارتباط» با موتورهای جستجو  است که بتوانند سایت شما را درک کنند.

بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو در سئو خارجی فقط مربوط به لینک سازی و رپورتاژها نیست. حتی اگر شما نام تجاری سایتتان را بدون انکه به ان لینکلی دهید.معرف کنید جنبه ای از سیگنال های خارجی را برای وبسایت شما به همراه دارد.

اگر سئو کار ماهری باشید می دانید در ابتدا باید  سئو داخلی (on-page-seo) خود را بهبود ببخشید. بسته به اهداف بازاریابی شما ، مدت زمانی که برای بهینه سازی موتور جستجوی خارج از صفحه صرف می کنید متفاوت خواهد بود.

Dr. Pete Meyers از moz اظهار داشت که بسیاری از دارندگان وب سایت حدود 30٪ از وقت خود را صرف عوامل خارجی (سئو بیرون صفحه) و 70٪ در  داخل صفحه (سئو داخلی) می کنند. برای سایر دارندگان وب سایت ، این درصد ها معکوس می شوند.

off page seo دقیقاً چیست؟ و چگونه بازاریاب های دیجیتال می توانند از آنها برای ارائه خدمات به مشتریان استفاده کنند؟ این دقیقاً همان چیزی است که بحث امروز به آن اختصاص داده شده است

سئو خارجی چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) از چندین فاکتور تشکیل شده است و یکی از مهمترین آنها می تواند off-page-seo باشد.سئو بیرون صفحه یعنی هرکاری که شما در خارج از چهارچوب وبسایتتان انجام  میدهید. که باعث بهبود نتیجه وبسایت شما در نتایج گوگل می شود. که شامل

  • Link Building
  • Social Media Marketing
  • Brand Mentions

چرا off page seo اهمیت دارد؟

ما اغلب می شنویم که ایجاد لینک باید گوشه ای از تلاش های SEO ما باشد.

و این درست است

اما بیشتر بازاریابان نمی دانند چرا.

چرا به لینک نیاز دارید؟ در مورد پیوندهایی که باعث می شوند محتوای شما بهتر رتبه بندی می شود

خوب ، در سال 2016 ، Backlinko بیش از یک میلیون صفحه نتایج جستجوی Google را تحلیل کرد.

ایده این تحقیق این بود که دریابیم چه عواملی باعث می شود رتبه بالاتری کسب کنیم.

و حدس بزنید که چه چیزی را برای بک لینک مشاهده کردند؟

آنها دریافتند که لینک سازی برای رتبه بندی در نتایج  مهم است.

معمولا وبسایت هایی در رتبه بالاتر قرار دارند که محتوای بهتری دارند و زمانی که شما محتوای خوبی ارائه دهید.قطعا سایت های دیگر به شما لینک میدهند و شما را به عنوان مرجع مناسبی معرفی میکنند.

External-link

همانطور که در تصویر بالا می بینید ارتباط لینک ها با رتبه یک را مشاهده می کنید ولی به تنهایی با خریدن لینک نمی توانید به نتیجه برسید.

numbre-referring-external-link

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید  داشتن بک لینک از چند منبع متنوع سایت برای رتبه بالا بسیار مهم است.

domain link authorithy

همچنین اعتبار وب سایت هایی که از ان لینک می خرید بسیار مهم است

سئو خارج از صفحه بسیار ارزشمند است زیرا به موتورهای جستجو می گوید وب سایت شما برای دیگران در وب مهم است. هر لینکی که دریافت می کنید بعنوان تأییدیه از منبع دیگری که وب سایت شما با کیفیت می داند ، عمل می کند.
علاوه بر موارد فوق ، گوگل اخیراً مفهوم (Authority and Trustworthiness (E-A-T را معرفی کرده است که نقش مهمی در رتبه بندی بازی می کند و به طور مستقیم با سئو خارج از سایت مرتبط است.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید به عنوان یک متخصص در یک موضوع تلقی شوید ، این حرف برای شما کافی نیست بلکه سایر وب سایتهای مرتبط باید موافق باشند و این از طریق لینکهایی که به وب سایت شما داده شده بیان می شود.

انواع لینک ها برای SEO خارج از صفحه

link-bulding

پیوندها(لینک) یک مؤلفه مهم برای سئو بیرون از صفحه هستند. قبل از انکه شروع به ساختن یا کسب بک لینک کنید ، درک انواع مختلف پیوندها و همچنین عواملی که برای یک پیوند به وب سایت شما تأثیر دارد ، ضروری است.
لینک سازی محبوب ترین و موثرترین تکنیک خارج از صفحه SEO است. در واقع با ایجاد پیوندهایی به وب سایت خود ، شما سعی می کنید تا آنجا که ممکن است “تعداد رای” جمع کنید تا بتوانید از رقبای خود دور شوید و رتبه بالاتری کسب کنید. با گذشت سالها ، وب مسترها سعی در ایجاد لینک هایی به وب سایت های خود برای دستیابی به رتبه های بالاتر کردند و تعدادی از راه های افزایش تعداد پیوندها “اختراع” کرده اند. محبوب ترین روش ها:

ایجاد PBN

PBN مخفف عبارت Private Blog Network سئو کار ها وبلاگ هایی ایجاد می کردند.و هدف از آن ساخت مجموعه‌ای  از سایت‌هایی بود که با هم مرتبط بوده و به یک سایت خاص لینک‌دهی می‌کردند. این روش امروزه روشی بسیار مخرب است.و باعث جریمه شدن از طرف گوگل می شود.

امضاهای تالار گفتگو

بسیاری از افراد تنها با هدف گذاشتن پیوند به وب سایت خود ، درانجمن ها اظهار نظر می کردند (آنها پیوندهایی را در امضای خود درج می کردند).

لینک های طبیعی

تیم شما هیچ اقدامی انجام نمی دهد ولی به دلیل ان که محتوای شما از نظر نگارشی و بار مفهومی بسیار عالی بوده به عنوان منبعی مناسب شناخته شده و دیگران ، تصمیم به لینک دادن به محتوای شما گرفته ، خواه به دلیل اینکه از برند شما پیروی می کند یا محتوای شما را از طریق جستجو کشف کرده است.

در هر صورت ، آنها مطالب شما را با ارزش و برجسته می دانند. و به ان لینک می دهند که به این نوع لینک سازی که شما کاری انجام نداده اید ولی کاربرانتان شما را مرجع مناسبی می دانند. و شما را می کنند. که این نوع لینک سازی را  طبیعی می گوییم. و بسیار برای موتورر های جستجو ارزشمند است.

لینک سازی که خودتان انجام داده اید

این نوع لینک سازی به این شکل است که خودتان یا تیم تان  مقاله ای را تهیه کرده اید و ان لینک های مورد نظرتان را قرار داده اید. و به وبسایت دیگر پول می پردازد که ان مقاله را در سایتشان قرار دهند.و یا از ان خواسته اید قسمتی از وبسایتشان با متن مورد نظرتا به شما لنک دهند. این روش اصلا توصیه نمی شود مگر انکه به صورت اصولی انجام دهید. شما بشتر روی پیوندهای طبیعی تمرکز کنید.

اگر سعی می کنید موتورهای جستجو را با ایجاد لینک های مصنوعی فریب دهید ، به احتمال زیاد به جای افزایش رتبه ها (به ویژه در مورد Google) یک مجازات دریافت خواهید کرد.
توجه کنید که من از تمام روشهای فوق استفاده کردم ، زیرا نه تنها آنها امروز کار نمی کنند ، حتی نباید آنها را امتحان کنید. مخصوصا pbn را که بسیار می تواند برای سایتتان مخرب واقع شود. با اپدیت های الگوریتم های موتور های جستجو بیشتر روش های لینک سازی که گقت شد از بین رفته. موتور های جستجو امروزه بیشتر به رضایت کاربران اهمیت می دهند. و اهمیت لینک سازی های خارجی کم کم از بین می رود.

شبکه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی بخشی از “SEO غیررسمی” است و اگر در مورد آن فکر کنید ، این یک نوع ایجاد پیوند است. لازم به ذکر است که تقریباً تمام پیوندهایی که از سایت های رسانه های اجتماعی دریافت می کنید “nofollow” هستند ، اما این بدان معنی نیست که آنها هیچ ارزشی ندارند. و بسیار می توانند برای وبسایت شما بسیار مفید واقع شوند.

و یک نکته که باید حتما به ان توجه کنید این است که لازم نیست در همه شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید تنها در ان هایی فعالیت کنید که می توانید برایشان وقت کافی بزارید. و محتوای مفید برایشان تولید کنید که با کاربران شبکه های اجتماعی بتوانید ارتباط برقرار کنید.

امیدوارم مقاله بالا برایتان مفید بوده باشد شما می توانید سوال هایتان را در بخش کامنت از ما بپرسید

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *