WordPress_performance

افزایش سرعت وردپرس و تحول در سئو سایت

سرعت وب سایت بسیار مهم است. وب سایتهایی که سریعتر بارگذاری می شوند ،  نه تنها به تجربه کاربر کمک می کند بلکه به نتایج رتبه بندی در موتور های جستجو نیز کمک می کنند.

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم ما چگونه می توانیم با سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرس خود ، SEO را بهبود بخشیم:

 • چرا سرعت و عملکرد وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است؟
 • سرعت وب سایت وردپرس شما چقدر سریع باید بارگیری شود؟
 • سرعت وب سایت چگونه بر سئو تأثیر می گذارد؟
 • چرا همکاری با هاست مناسب وب مهم است؟
 • چگونه یک قالب سریع وردپرس انتخاب کنیم؟
 • چه افزونه هایی می توانند به سرعت بخشیدن به سایت شما کمک کنند؟

چرا سرعت و عملکرد وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است؟

Tips-to-Speed-a-WordPress-Site

سرعت و کارایی سایت وردپرس شما از آنچه فکر می کنید مهمتر است. شما باید نه تنها به خاطر آرامش خاطر خود ، بلکه برای بازدید کنندگان وب سایت و مشتریان خود وب سایت وردپرس خود را سریعتر کنید.
یک وب سایت کند می تواند بر تجربه کاربر وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد و بازدید و تعامل کاربران را با وب سایت شما ناامید کننده کند. مردم وقت و حوصله ندارند که منتظر یک سایت بارگیری کند باشند.
بنابراین ، اگر وب سایت شما به اندازه کافی سریع بارگیری نمی شود ، شما خطر این را دارید که کاربران وب سایت خود را از دست بدهید ، حتی قبل از آنکه بارگیری شود.
همان طور که می دانید رضایت کاربران بسیار برای موتور های جستجو اهمیت دارد.در نتیجه سایت های کندتر نیز در نتایج های خوب در موتور جستجو نمایش داده نمی شوند ، و این باعث می شود که کاربران در وهله اول وب سایت شما را پیدا نکنند.

به امار زیر نگاهی بیندازید تا اهمیت سرعت سایت را بهتر درک کنید

 1. 79٪ مشتریانی که نارضایتی خود را از عملکرد وب سایت اعلام می کنند ، کمتر احتمال دارد که دوباره از آن سایت خریداری کنند.
 2. تأخیر 1 ثانیه به معنای کاهش 7٪ در تبدیلها است.
 3. 1 ثانیه تاخیر در زمان بارگیری صفحه به معنی 11٪ کاهش در بازدیدهای صفحه است.
 4. اگر سایت شما روزانه 100000 هزار تومان درآمد کسب کند ، بهبود 1 ثانیه در سرعت صفحه روزانه 7000 هزار تومان اضافی ایجاد می کند. (HubSpot)

کندی سایت وردپرس شما از چیست؟

booster

چندین عامل وجود دارد که باعث می شود سرعت وب سایت شما کند باشد. فهمیدن علت اینکه  وب سایت شما کند است چیست ، به شما کمک می کند تا وب سایت وردپرس خود را سریعتر کنید و از اشتباه در آینده جلوگیری کنید که می تواند به عملکرد وب سایت شما آسیب برساند.

شایع ترین دلایلی که باعث کند شدن وب سایت شما می شود موارد زیر است:

 1. میزبانی وبسایت شما(هاستینگ) – سرعت کند وب سایت شما ممکن است تقصیر شما نباشد. سرور میزبانی وب شما ممکن است سرعت کافی را برای وب سایت شما نداشته باشد
 2. تصاویر – اگر وب سایت شما سنگین است و این تصاویر بهینه نشده اند ، می تواند باعث کند شدن زمان بارگذاری صفحه شما شود.
 3. افزونه های WordPress – داشتن بیش از حد افزونه وردپرس  می توانند وب سایت شما را کند کنند.
 4. وردپرس منسوخ شده – اگر وب سایت وردپرس خود را به روز نکنید ، می تواند بر سرعت وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد.
 5. اسکریپت های خارجی – تبلیغات ، بنر ها و سایر اسکریپت های خارجی می توانند باعث کندی وب سایت شما شوند.

در حال حاضر ، این عوامل ممکن است برای شما گیج کننده باشد و شاید شما نمی دانید که چگونه آنها را برطرف کنید. اما نگران نباشید، ما  در این مقاله ان ها را بررسی می کنیم.

سرعت وب سایت وردپرس شما چقدر سریع باید بارگیری شود؟

اکنون که می دانید چرا باید وب سایت وردپرس خود را سریعتر کنید.
ممکن است تعجب کنید که وب سایت شما چقدر باید سرعت بارگیری داشته باشد ؟
خوب ، طبق آمار ، 47 درصد از مشتریان انتظار دارند که یک صفحه وب در 2 ثانیه یا کمتر بارگیری شود. در حالی که 64٪ از کاربران تلفن های هوشمند انتظار دارند که صفحات در کمتر از 4 ثانیه بارگیری شوند.

چگونه سرعت و عملکرد سایت وردپرس خود را آزمایش کنیم؟

برخی ابزارها وجود دارند که به شما کمک می کنند سرعت وب سایتتان را بفهمید. می توانید از
Pingdom ، Google PageSpeed یا gtmetrix را امتحان کنید.

همه این ابزارها سرعت وبسایت را به شما نشان می دهند و بر اساس فاکتور ها و پارامتر های خودشان ، امتیاز را نشان می دهند.
فقط بخاطر داشته باشید که این امتیاز به اندازه سرعت خود وب سایت شما مهم نیست.
این چیزی است که شما باید روی آن تمرکز کنید. شما می توانید توصیه هایی را که آنها برای بهینه سازی سایت ارائه می دهند ، را توجه کنید. اما به یاد داشته باشید که آنها مسائل بالقوه را برای شما حل نمی کنند.

تاثیر سرعت سایت در سئو

سرعت سایت از سال 2010 یک سیگنال رتبه بندی برای Google بوده است.
از آن زمان به بعد ، ارزش این سیگنال فقط افزایش یافته است. خزنده های های موتور های جستجو می توانند سرعت بارگیری سایت شما را با دقت بالایی تخمین بزنند.

افزایش عملکرد و سرعت وب

همه نکاتی که قصد داریم با شما به اشتراک بگذاریم آسان است ،  به هیچ وجه نیازی به برنامه نویسی و کنویسی ندارید.و بدون ان ها سرعت وب سایت وردپرس خود را می توانید افزایش دهید. بسته به اینکه وب سایت شما چقدر سریع یا کند است ، می توانید تمام این نکات یا فقط چند مورد را پیاده سازی کنید.

اما فقط سرعت سایت چقدر می تواند در رتبه بندی سایت وردپرس شما تأثیر بگذارد؟

Backlinko با استفاده از داده های سرعت دامنه ها بدست اورد ، میانگین  1 میلیون دامنه را تحلیل کرد. این بدان معنی است که سرعت صفحات به طور جداگانه تجزیه و تحلیل نشده است. اما در عوض ، میانگین سرعت کل دامنه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. آنها دریافتند که بین سرعت سایت و رتبه بندی های Google ارتباط قوی وجود دارد.

page-load-speed-inpact-on-seo

همانطور که در مبحث سئو تکنیکال بررسی می کنیم بررسی قسمت فنی وبسایت می تواند در سئو بسیار تاثیر گذار باشد.

بهترین هاستینگ وردپرس را انتخاب کنید

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، میزبانی وردپرس که برای وب سایت خود انتخاب می کنید می تواند دلیل کندی سرعت و عملکرد ضعیف شما باشد.حتما از شرکت های معتبر استفاده کنید.و با تو جه به نیازتان هاست , سرور مجازی و یا سرور اختصاصی تهیه کنید

از یک قالب بهینه استفاده کنید

انتخاب قالب اشتباه وردپرس می تواند سرعت وب سایت شما را به میزان چشمگیری کاهش دهد.
برخی از تم ها با سرعت و کارایی ضعیف طراحی شده اند – با بسیاری از ویژگی ها مانند انیمیشن های چشمک زن ، طرح بندی های پیچیده و موارد دیگر  سرعت را بسیار کاهش می دهند. در بعضی قالب ها بسیاری از ویژگی هایی را ارائه می دهند که شما استفاده نمی کنید ، کد قالب نیز باید بارگیری شود.بنابراین ، برای سریعتر کردن وب سایت وردپرس و افزایش کارایی ، قالب را انتخاب کنید که فقط دارای ویژگی های مورد نیاز شما باشد. قالب وبسایت می تواند بسیار در سرعت سایت حائز اهمیت باشد

از افزونه های بهینه سازی سرعت وردپرس استفاده کنید

استفاده از افزونه خوب برای افزایش سرعت و کارایی وب سایت وردپرس شما مهم است.
چگونه یک افزونه  باعث می شود وب سایت وردپرس شما سریعتر شود؟ این افزونه ها باعث ایجاد صفحات HTML استاتیک در وب سایت شما می شود.
و آن را در سرور شما ذخیره می کند. هر بار که کاربر از سایت شما بازدید می کند ،
و به جای پردازش اسکریپت های سنگین تر وردپرس PHP که قبلاً در اختیار داشت ، یک صفحه HTML سبکتر را ارائه می دهد. این فرآیند واقعاً سرعت بارگذاری صفحه شما را سرعت می بخشد.

یکی از بهترین افزونه های ذخیره سازی وردپرس از نظر ما WP Rocket است.

wp-rocket

حجم تصاویر خود را کاهش دهید  و ان ها را بهینه سازی کنید

وب سایت هایی که بسیار تصویر سنگین دارند سرعت لودینگ ان ها بسیار زیاد است.برای ان که این مشکل را رفع کنید هم می توانید از پلاگین استفاده کرده و یا اینکه از ابزار ها وب استفاده کنید توصیه نمی کنم برای هر کاری پلاگین نصب کنید ابزار های بسیاری در وب وجود دارند که تصویر را در ان ها اپلود می کنید و تصویر را برای شما بهینه و فشرده می کنند. بدون کوچکترین افت کیفیتی ابزار هایی مانند: Online Image Сompressor , Compressor.io بعد از این که هکس خود را با این ابزار ها بهینه کردید در وبسایت خود عکس های بهینه شده را استفاده کنید.

اگر خواستید از پلاگین استفاده کنید.به راحتی می توانید با استفاده از یک افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس ، تصاویر خود را برای سرعت بهینه کرده و فشرده سازی کنید. یکی از انتخاب های برتر ما برای بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر WP Smush است.

افزونه های بلااستفاده را حذف کنید

پلاگین های را استفاده نمی کنید ، می تواند سرعت لودینگ وب سایت شما را اهسته کند . به همین دلیل پاک کردن افزونه های بلااستفاده مهم است. حتی غیرفعال کردن پلاگین هایی که استفاده نمی کنید ، باعث می شود سرعت سایت کند شود.پس حتما به این نکته توجه کنید که پلاگین هایی را که از ان ها استفاده نمی کنید و غیرفعال کرده اید پاک کنید.

سایت وردپرس خود را به روز کنید

وردپرس دائماّ به روز می شود. هر بروزرسانی نه تنها ویژگی های جدید را ارائه می دهد بلکه مشکلات امنیتی و اشکالات را نیز برطرف می کند. همچنین قالب و افزونه های WordPress شما ممکن است به روزرسانی منظم داشته باشد.

یکی  مسئولیت های شما این است که افزونه ها , قالب و وردپرس را به آخرین نسخه ها بروز رسانی کنید. عدم انجام این کار ممکن است سایت شما را کند و غیرقابل اعتماد کند و شما را در معرض تهدیدهای امنیتی قرار دهد.

استفاده از CDN برای افزایش سرعت در تمام نقاط جهان

به یاد داشته باشید  کاربران در مکانهای مختلف جغرافیایی ممکن است سرعت های متفاوتی را از سایت شما تجربه کنند

به این دلیل است که مکان سرورهای میزبانی وب سایت شما می تواند بر سرعت سایت شما تأثیر بگذارد.

برای مثال ، بیایید بگوییم که شرکت میزبان وب شما سرورهای خود را در تهران قرار داده است. بازدید کننده ای که خارج از ایران قرار دارد ، معمولاً سرعت بارگذاری کند تری نسبت به بازدید کننده ای که در تهران قرار دارد تجربه می کند.

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) می تواند به سرعت بارگذاری  همه بازدید کنندگان شما کمک کند.

CDN شبکه ای است که از سرورهایی که سر تا سر جهان قرار دارند تشکیل شده است. هر سرور پرونده های “سایت” شما را که برای ساختن وب سایت شما استفاده می شود ، ذخیره می کند. و هر کسی از هرجای دنیا می خواهد به شما متصل شود از نزدیک تر سرور پرونده های سایت شما برایش ارسال می شود

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.